Stipendia a příležitosti

Máte hlavu plnou zajímavých nápadů?

Jste nadaní a talentovaní?

Máte hlavu otevřenou a kapsu prázdnou?

Potřebujete finance na realizaci?

Ač se může zatím zdát, že jste plně závislí na kapesném od rodičů a říká se, že práce je až ta poslední možnost, jak získat peníze, přesto se nabízí různé možnosti, jak si financovat své nápady či touhy po vzdělávání. Různé nadace, fondy, české a mezinárodní agentury či organizace nabízejí širokou škálu stipendií, grantů a dotací. Vyzkoušet si například studium v zahraničí je nezastupitelná zkušenost a pro mnohé studenty může být zajímavé absolvovat ji už na střední škole. Existují i programy, které podporují nápady zaměřené na zlepšení okolí, kde žijeme, dopravu, ekologii, sport a jsou připraveny pomoci každému, kdo má nápad a chuť něco podnikat. V neposlední řadě jsou to také programy pro sociálně a zdravotně znevýhodněné, kteří mají šanci se zařadit nejen do běžného života, ale třeba i vyjet do zahraničí.

Protože každý z Vás má jiné potřeby, možnosti a nápady, připravili jsme pro vás přehled poskytovatelů. Můžete si projít jednotlivé odkazy a udělat si přehled o tom, co vůbec existuje nebo sem můžete nahlédnout až ve chvíli, kdy už budete mít celý projekt vymyšlený a budete hledat finanční zastřešení (tehdy počítejte s tím, že možná budete muset projekt trochu přizpůsobit podmínkám vypsaného programu). Žádosti si na některé projekty můžete podávat sami s vědomím rodičů a o další lze žádat ve spolupráci se školou. Pokud narazíte na nějaký další zajímavý odkaz, rádi jej zde přidáme.

 další programy

Nadační fond Jaroslava Heyrovského

http://www.njh.cz/

Nadace The Kellner Family Foundation

http://www.kellnerfoundation.cz/

Hlávkova nadace

http://www.hlavkovanadace.cz/

Nadační fond Josefa Luxe

http://www.fondlux.cz/

Nadace partnerství – lidé a příroda

http://www.nadacepartnerstvi.cz/Granty

Nadace Karla Janečka

http://www.nadacekj.cz/podporili-jsme/

Vzdělávací nadace Jana Husa

http://www.vnjh.cz/programy-pro-stredni-skoly/

O2 – Think Big

http://www.nadaceo2.cz/pro_media/aktualne/sesta_vlna_programu_think_big.html

Stipendijní program ČD

http://www.ceskedrahy.cz/kariera/stipendijni-program-cedes/-984/

Bakala Foundation https://www.bakalafoundation.org/

informační weby pro mládež

veletrhy/festivaly

 

Články k tématu Stipendia a příležitosti

Obrázek k článku Druhý turnaj Debatní ligy aneb nový tým se hlásí

Dvoutýmová reprezentace AG obsadila uspokojivé pozice... Teze byly hned tři, z toho dvě připravené „ČR musí zabránit vylidňování venkova“ a „Kryptoměny by měly být zakázány“, poslední nepřipravená se nesla v duchu sportu: „V zemích porušující lidská práva by se neměly konat velké sportovní akce.“ 

Obrázek k článku Je libo světlemodrou čokoládu?

„Jak dostat ze 3D tiskárny barevnou čokoládu, jak se lépe vyjadřovat v češtině i v cizích jazycích… Zajímá mě spousta věcí,“ vysvětluje Kamila Bejšovcová ze septimy A, která se chce kromě jiného s týmem dalších mladých badatelů zapojit do Talnetu s projektem „barvení tištěné čokolády“.

Obrázek k článku SOČka může být vstupenkou do míst, kam byste se jinak nedostali

zajímavou prací z předmětu si můžete otevřít dveře

Obrázek k článku Řidičský průkaz pro studenty AG

Studenti AG mohou získat řidičský průkaz ještě během studia.

Obrázek k článku Studenti překládají dopisy z Afriky

Studenti francouzského jazyka na Arcibiskupském gymnáziu se pod vedením profesorek Pasekové a Šmelhausové pustili do netradičního projektu. Věnují se překládání dopisů, které svým českým patronům píší děti ze západoafrické Guineje.

Podpoříme až 15 týmů dětí a mladých lidí, kteří pořádají benefiční akce (např. běhy, bazary, divadelní představení, koncerty atd.) ve prospěch konkrétní osoby či organizace, kterou si předem sami zvolí.

Magistrát hlavního města Prahy vypsal program s názvem VII. Můj nápad.