30 let AG

Arcibiskupské gymnázium slaví v roce 2022 již 30 let obnovené existence. U příležitosti tohoto výročí vám přinášíme sérii rozhovorů s bývalými i současnými studenty. Jejich talenty, životní zkušenosti a osudy jsou rozmanité, jsou ale spojeni sdílenou výjimečnou zkušeností studia na AG. Dohromady tak tvoří stále se rozrůstající a specifickou komunitu, která je jedním z hlavních rysů a předností naší školy. #30letAG #BudoucnostJsteVy

Články k tématu 30 let AG

Obrázek k článku 30 let Arcibiskupského gymnázia

Arcibiskupské gymnázium slaví letos 30 let od svého založení.  Přijďte ve středu 19. října slavit spolu s námi! 

Obrázek k článku 30 let AG - absolventka Tereza Kaiserová

Proč by se měli Češi zajímat o Německo? A co ví Němci o Česku? S absolventkou Terezou Kaiserovou o česko-německých vztazích a práci na velvyslanectví ve 26. rozhovoru ke 30 letům AG.

Obrázek k článku 30 let AG - absolventka Anežka Rusevová

Herečka Anežka Rusevová v rozhovoru ke 30 letům Arcibiskupského gymnázia mluví o silných přátelstvích a neocenitelných dovednostech, které jí studium na AG přineslo, ale i o méně známých těžkých stránkách hereckého řemesla.

Obrázek k článku 30 let AG - absolvent Lukáš Kozák

Lukáš Kozák je právní koncipient, předseda fotbalového klubu, animátor, a je aktivní v politické straně. Jak se to dá všechno stíhat? Proč politici nejsou zvyklí mluvit s normálními lidmi? Jak jde spojit fotbal a misijní činnost?
Dozvíte se ve 24. rozhovoru u příležitosti výročí naší školy.

Obrázek k článku 30 let AG - absolvent Damián Koch

Damián Koch vám v rozhovoru prozradí, proč ho už po studiu na AG málokdo překvapí, proč je dobré něco dělat, i když to neumíte, a kdo spáchal největší zločin v dějinách AG (spoiler alert - byl to on).

Obrázek k článku 30 let AG - absolventka Kristýna Drápalová

Absolventka Kristýna Drápalová pracuje pro krásnější Prahu na magistrátu. Kdo určuje co je krásné? Co má společného Alzák a červenobílé zábradlí? Je pražský magistrát pod nadvládou ágéčáků?
To a mnoho dalšího se dozvíte v obsáhlém 21. rozhovoru ke 30. výročí Arcibiskupského gymnázia!

Obrázek k článku 30 let AG - absolvent Jan Tattermusch

V prvním rozhovoru po prázdninách se vám představí Jan Tattermusch, který došel z Česka do Silicon Valley a zase zpátky. Dozvíte se od něj  jak si stojí MatFyz ve srovnání s prestižními univerzitami v USA, proč měl na AG rád latinu, a jak vnímá roli technologických obrů v dnešním světě.

Obrázek k článku Oslavte s námi třicítku!

Arcibiskupské gymnázium letos slaví 30 let své obnovené existence. Společně toto kulaté výročí oslavíme 19. října 2022.

Obrázek k článku 30 let AG - absolvent Václav Šmilauer

Dnes si můžete přečíst devatenáctý z naší série třiceti rozhovorů s absolventy a studenty u příležitosti třicátého výročí obnovení Arcibiskupského gymnázia.
Václav Šmilauer je programátor na volné noze a instruktor meditace vipassana. V rozhovoru mluví o východních kulturních předpokladech k meditaci, o západním vědeckém zkoumání jejích neurologických mechanismů, a také o zkáze školního bufetu na AG.
Na dvacátý rozhovor se můžete těšit 2. září, se začátkem nového školního roku.
#30letAG #BudoucnostJsteVy

Obrázek k článku 30 let AG - absolvent Martin Červený

Martin Červený, ředitel Správy pražských hřbitovů, v předposledním rozhovoru před prázdninovou pauzou mluví o tom, jak se v historii měnil význam pohřebnictví, jestli Češi šetří na svých zemřelých, a také po letech vysvětluje záhadu čokoládového koláče, který v roce 1998 připravil pan profesor Šilha pro delegaci z Bad Münstereifelu. #30letAG #BudoucnostJsteVy

Stránky