Příležitosti

Máte hlavu plnou zajímavých nápadů?

Jste nadaní a talentovaní?

Máte hlavu otevřenou a kapsu prázdnou?

Potřebujete finance na realizaci?

Ač se může zatím zdát, že jste plně závislí na kapesném od rodičů a říká se, že práce je až ta poslední možnost, jak získat peníze, přesto se nabízí různé možnosti, jak si financovat své nápady či touhy po vzdělávání. Různé nadace, fondy, české a mezinárodní agentury či organizace nabízejí širokou škálu stipendií, grantů a dotací. Vyzkoušet si například studium v zahraničí je nezastupitelná zkušenost a pro mnohé studenty může být zajímavé absolvovat ji už na střední škole. Existují i programy, které podporují nápady zaměřené na zlepšení okolí, kde žijeme, dopravu, ekologii, sport a jsou připraveny pomoci každému, kdo má nápad a chuť něco podnikat. V neposlední řadě jsou to také programy pro sociálně a zdravotně znevýhodněné, kteří mají šanci se zařadit nejen do běžného života, ale třeba i vyjet do zahraničí.

Protože každý z Vás má jiné potřeby, možnosti a nápady, připravili jsme pro vás přehled poskytovatelů. Můžete si projít jednotlivé odkazy a udělat si přehled o tom, co vůbec existuje nebo sem můžete nahlédnout až ve chvíli, kdy už budete mít celý projekt vymyšlený a budete hledat finanční zastřešení (tehdy počítejte s tím, že možná budete muset projekt trochu přizpůsobit podmínkám vypsaného programu). Žádosti si na některé projekty můžete podávat sami s vědomím rodičů a o další lze žádat ve spolupráci se školou. Pokud narazíte na nějaký další zajímavý odkaz, rádi jej zde přidáme.

 

uvažujete kam po střední?

Sledujte dny otevřených dveří na vysokých školách.další programy

Nadační fond Jaroslava Heyrovského

http://www.njh.cz/

Nadace The Kellner Family Foundation

http://www.kellnerfoundation.cz/

Hlávkova nadace

http://www.hlavkovanadace.cz/

Nadační fond Josefa Luxe

http://www.fondlux.cz/

Nadace partnerství – lidé a příroda

http://www.nadacepartnerstvi.cz/Granty

Nadace Karla Janečka

http://www.nadacekj.cz/podporili-jsme/

Vzdělávací nadace Jana Husa

http://www.vnjh.cz/programy-pro-stredni-skoly/

O2 – Think Big

http://www.nadaceo2.cz/pro_media/aktualne/sesta_vlna_programu_think_big.html

Stipendijní program ČD

http://www.ceskedrahy.cz/kariera/stipendijni-program-cedes/-984/

Bakala Foundation https://www.bakalafoundation.org/

informační weby pro mládež

konference o vzdělávání a praxi

veletrhy/festivaly

 

Články k tématu Příležitosti

Obrázek k článku Studium v zahraničí - Pohled rodiče

Vlasta Rosická má již dvojnásobnou zkušenost s výjezdy svých dětí do zahraničí během studia na AG. Jak vypadá zahraniční studium na střední škole z pohledu rodiče, se dozvíte v dnešním díle naší série.

Obrázek k článku Studium v zahraničí - Viktória Tučková a Jiří Rosický

Viktória strávila sextu v Coloradu, zatímco Jiří se vydal do Braniborska. Jakým čelili výzvám v zahraničí i po návratu, proč stojí za to jet do zahraničí, a co to obnáší, se dočtete v tomto dvojrozhovoru. Viktória Tučková s agenturou CCI vyjela do státu Colorado v USA, Jiří Rosický s agenturou AFS strávil zahraniční pobyt v Braniborsku. Do školy chodil v Sasku.

Obrázek k článku Studium v zahraničí - Linda X. Součková, Finsko

Linda X. Součková strávila školní rok ve Finsku. V rozhovoru se dočtete o tom, jak dobré je skutečně finské školství, jestli mají pravdu stereotypy o introvertních Finech a řadu praktických informací o zahraničních výjezdech obecně.

Obrázek k článku Otevřená věda na AG

Od ledna 2023 navštěvuje osm studentů Arcibiskupského gymnázia prestižní stáže Akademie věd! Konkrétně navštěvují Psychologický ústav, Ústav teorie informace a automatizace, Ústav molekulární genetiky Orientální ústav, Ústav fyziky atmosféry a Ústav molekulární genetiky. 

Obrázek k článku Krajské kolo SOČ

Studentky reprezentovaly v Krajském kole SOČ

Obrázek k článku Školní kolo SOČky je úspěšně za námi

Tři studentky postupují do krajské přehlídky SOČ.

Obrázek k článku Angličtina na Moravě

Jak jste byli již informováni v předchozí zprávě motivující k účasti, přes poslední únorový víkend proběhl debatní turnaj ve vzdálené enklávě pražské –⁠ Brně. Za naše gymnázium se vydalo řečnicky zápolit celkem pět debatérů. Jak to šlo?

Obrázek k článku Zažij DofE na vlastní kůži

Jak probíhá plnění DofE? Co doporučuje zkušená účastnice programu všem nováčkům? Co vám DofE může přinést? To vše se dozvíte v článku K. Bejšovcové.

Obrázek k článku The Duke of Edinburgh’s International Award na AG

Arcibiskupské gymnázium se zapojuje do programu DofE - Mezinárodní ceny vévody z Edinburghu a stává se místním DofE centrem! 

Obrázek k článku Kam po střední?

Na vysokých školách začínají dny otevřených dveří

Stránky