Ostatní

Články k tématu Ostatní

Obrázek k článku Poslední zvonění a předávání maturitních vysvědčení 2024

Níže najdete fotky z posledního zvonění od Barbory Součkové (6. A) a ze mše svaté k předávání maturitních vysvědčení od Jana Parolka.

Obrázek k článku Česká mše vánoční od Jakuba Jana Ryby již zítra

Srdečně Vás zveme na Českou mši vánoční od Jakuba Jana Ryby v podání současných a bývalých studentů a profesorů Arcibiskupského gymnázia, která se koná dne 12. ledna 2023 v 19:00 v bazilice sv. Ludmily na Náměstí Míru.

Obrázek k článku Bílá pastelka

Sbírka na pomoc lidem se zrakovým postižením vynesla letos rekordní částku, a to i díky pomoci našich studentů-dobrovolníků ze sext a septimy A. Dárcům i ochotným dobrovolníkům děkujeme!

Obrázek k článku Profesor Hybner v Bavorsku

Přinášíme rozhovor s profesorem Hybnerem o jeho zkušenostech z výjezdu do Straubingu v Bavorsku.

Obrázek k článku Poděkování a výtěžek sbírky Světlo pro Bachmut a Charkov

Publikujeme zde dopis organizátora sbírky Milana Švrčiny adresovaný řediteli AG, kde najdete vedle poděkování také seznam věcí, které se nám na AG podařilo pro potřebné na Ukrajině shromáždit. I my děkujeme všem, kteří se do sbírky zapojili!

Obrázek k článku Sbírka světlo pro Bachmut -  do 6. ledna 2023

Arcibiskupské gymnázium opět pomáhá Ukrajině. Do 6. ledna 2023 máte možnost přinést na AG baterky AA a AAA, čelovky, dílenská svítidla i tlusté svíčky. Učitel matematiky Mgr. Milan Švrčina, který již téměř čtyři měsíce pomáhá jako dobrovolník na Ukrajině, odveze shromážděný materiál v lednu na Ukrajinu osobně. Pana Milana Švrčinu známe na AG také jako dárce Eudoxova planetária.

Obrázek k článku Výsledky sbírky Bílá pastelka

V polovině října se 22 studentů AG aktivně zapojilo do pomoci nevidomým jako dobrovolní prodejci 23. ročníku sbírky Bílá pastelka.

Obrázek k článku Školní kolo mistrovství v piškvorkách

Strategická hra na čtverečkovaném papíře. To jsou piškvorky. Zúčastněte se mistrovství v piškvorkách a dostaňte se přes školní, oblastní a krajské kolo až do grandfinále v Brně (8. a 9. prosince).

Obrázek k článku Sbírka AG na pomoc postiženým tornádem

Společně s panem ředitelem jsme se rozhodli, že se jako AG zapojíme do pomoci lidem z Podluží, které postihlo ničivé tornádo. Více v krátkém videu.

Obrázek k článku 1100 let sv. Ludmily - poděkujme ženám

Připomeňme si odkaz sv. Ludmily tím, že poděkujeme všem ženám, které svou laskavou péčí pomohly pandemii zvládnout.

Stránky