Kurzy

Pravidelné ročníkové akce:

  • Prima - adaptační kurz v září
  • Sekunda - lyžařský kurz, duchovní pobyt
  • Tercie a kvarta - duchovní pobyt
  • Kvinta - lyžařský kurz, duchovní pobyt
  • Sexta - estetický kurz
  • Septima - letní sportovní kurz
  • Oktáva - exercicie

Kromě výše uvedených kurzů se mohou studenti zúčastnit jazykových zájezdů a výměnných pobytů. Pravidelně jezdíme do Německa, Velké Británie, Španělska, Francie a Izraele.

Články k tématu Kurzy

Obrázek k článku (Ne)lyžák sekundy A, B a C

Čekání na lyžařský kurz měly letošní sekundy napínavější než jindy. Téměř do posledního dne se totiž nevědělo, nasněží-li, a budeme-li si tedy brát lyže nebo ne.

Obrázek k článku Duchovní obnova sext

Dne 4. května se sexty A i B za doprovodu bratra Klimenta a p. prof. Bernarda vypravily na výletní stálici Arcibiskupského gymnázia, Svatého Jana pod skalou. Cílem celé duchovní obnovy bylo nalézt harmonii v člověku, jakožto prostředníku mezi duchovnem a materiálním světem.

Obrázek k článku 4.A a 4.B ve Spáleném Poříčí aneb Lesy 2023

V úterý ráno jsme se sešli na nádraží a vyrazili směrem Spálené Poříčí. Hned po našem příjezdu jsme vyrazili na biologickou procházku.

Obrázek k článku 2.A a 2.B na lyžích

Na přelomu února a března se sekundy A i B vypravily na týden do Jizerských hor, a to konkrétně do ubytovny Semerink v Janově nad Nisou.

Obrázek k článku Adaptační kurz primy C

12. září ráno se naše třída sešla na Smíchovském nádraží. Vlakem jsme vyrazili na „adapťák“. Na nádraží ve Vráži na nás čekal bratr Kliment, který nám odvezl zavazadla autem.

Obrázek k článku Adaptační výjezd 1.A

5. září ráno jsme se nesešli ve třídě, ale na Smíchovském nádraží a vyrazili jsme na tzv. „adapťák“.

Obrázek k článku Adaptační kurz primy B

Adaptační kurz je výlet, na kterém se noví primáni seznamují a hledají si nové přátele. Ve dnech 7. – 9. září 2022 se ve Svatém Janu pod Skalou uskutečnil adaptační kurz primy B.

Obrázek k článku Sportování 7. A v Českém ráji

Od 6. do 10. června měla naše třída konečně šanci pocítit, že je po pandemické krizi na AG opět vše ve starých kolejích...

Obrázek k článku Estetický kurz ve Sv. Janu pod Skalou

Každoroční intenzivní výtvarná tvorba se vydařila a všichni zúčastnění prokázali talent.

Obrázek k článku 3B ve Svatém Janu pod Skalou

Setkali jsme se v pondělí 15.11. na Smíchovském nádraží. Vlakem jsme jeli jen chvilku a už jsme vystupovali ve Vráži u Berouna...

Stránky