Partnerství a spolupráce

Arcibiskupské gymnázium spolupracuje s řadou dalších institucí.

co sem vše spadá:

fakultní školy

partnerské školy

spolupracující organizace - prestiž - tady jsem na vážkách, co patří sem a co bude patřit sem https://www.arcig.cz/tema/stipendia-prilezitosti 

Městská část Praha 2 Dvojka pro přátele kultury - k tomu máme článek - členská karta pro komunitu AG - posílají newletter - lze zveřejňovat v aktualitách jako článek

Pro Contact - studenti překládají dopisy dětí pro donátory - podporujeme činnost

v tom si ještě musíme udělat jasno

Články k tématu Partnerství a spolupráce

Obrázek k článku Schnupperwoche an der TU-Chemnitz

Poslední týden října roku 2023 jsme (Jakub Špaček, 7.A a Ondřej Lesák, 8.B) strávili v Chemnitz neboli saské Kamenici v rámci programu BIDS-Schnupperwoche.

Obrázek k článku Austausch Prag - Ebermannstadt 2023/24, Eber in Prag

Ve středu 4. 10. dorazili do Prahy studenti z gymnázia Fränkische Schweiz z Ebermannstadtu do Prahy.

Obrázek k článku Bad Münstereifel

Jako každé září se i letos žáci septim a sext společně za doprovodu paní profesorky Ginzelové a tento rok i pana profesora Bernarda vydali do Německa na jazykovou výměnu.

Obrázek k článku Německá výměna kvintánů Ebermannstadt 2023

Naše dobrodružství začalo v sobotu 17. 6. v Praze na hlavním nádraží, ze kterého se naše delegace vydala na šestihodinovou cestu až do malého městečka ve Franském Švýcarsku. Na nádraží v Ebermannstadtu na nás už čekali naši němečtí kamarádi, se kterými jsme strávili nadcházející týden.

Obrázek k článku Izraelská výměna 2023-24 - přihlašování

Výměna s Israel Arts and Science Academy v Jeruzalémě 2023-24. AG nabízí svým studentům septim a oktáv (výjimečně sext) unikátní možnost seznámit se a spolupracovat se studenty prestižní střední školy v Jeruzalémě formou oboustranného výměnného pobytu.

Obrázek k článku Aboveground/Underground – aneb AG znovu v Izraeli

Po dvouleté vynucené covidové pauze se podařilo k velké radosti české i izraelské strany obnovit výměnu s jeruzalémskou školou IASA – Israel Arts and Science Academy, a my se mohli v listopadu znovu na týden stát hosty spletité budovy z nazlátlého vápence.

Obrázek k článku Der Mikro-Austausch AG mit AG

Hned ze začátku školního roku nás na AG poctila svou návštěvou skupina německých studentů z Altsprachliches Gymnasium z Kielu (= AG:-).

Obrázek k článku Izraelská výměna 2021-22

AG nabízí svým studentům septim a oktáv unikátní možnost seznámit se a spolupracovat se studenty prestižní střední školy v Jeruzalémě

Obrázek k článku Izraelská výměna 2019/20

Náš pobyt ve Svaté zemi se uskutečnil v rámci výměny s internátní školou Israel Arts and Science Academy v Jeruzalémě. Z řad studentů se nás zúčastnilo celkem patnáct: osm studentek ze 7. B, čtyři studentky ze 7. A, jedna studentka z 8. A a dva studenti ze 7. B.

Obrázek k článku 21. 10. 2019 schůzka účastníků izraelské výměny

Schůzka účastníků izraelské výměny se koná v pondělí 21. 10. 2019 ve 13.15 v učebně 002.

Stránky