Zpívání na schodech

Tradice této naší originální ágéčkovské hudební činnosti se zrodila na podzim 1998, kdy z rozvrhových důvodů nemohl pokračovat pěvecký sbor ustavený v předešlém školním roce. Chuť do práce tu ale zůstala, a tak ti nadšenci za pár hlavních přestávek něco kratšího nacvičili a pak - také o hlavní přestávce - to zazpívali všem, kteří přišli na schodiště poslouchat. Ohlas byl hřejivý, takže se totéž za nějaký čas opakovalo - se stejným úspěchem. 

Během dalších let se ustálilo dvojí zpívání ročně: podzimní - adventní a pak jarní - povelikonoční. Zpěváků bývá kolem 25 a skladby 2-3, občas i náročné vícehlasy à capella, ale také rytmické kytarovky. Podle potřeby se přidávají smyčcové i dechové nástroje a mezi vybranými skladbami je vždy aspoň jedna, ke které se mohou připojit úplně všichni shromáždění. 

Zpívání na schodech se tak na AG stalo hezkou chvílí společně prožívané radosti.

Články k tématu Zpívání na schodech

Při letošním podzimním Zpívání na schodech bude tradičně požehnán školní adventní věnec. Sejdeme se k tomu ve středu 5.12. o velké přestávce ve 2.patře.

Čtvrtek 26. 4. 2018

Letošní jarní Zpívání na schodech prověří hudební pohotovost všeho lidu AG.

36. Zpívání na schodech ve čtvrtek 27. 4. 2017 začalo méně tradičně – kánonem Jubilate Deo.

Ve čtvrtek 1. prosince 2016 dopoledne se budova AG rozezněla smyčci, trubkami i lidskými hlasy.

Co nás spojuje?

Ve středu 15. dubna 2015 jsme měli opět možnost si o velké přestávce zazpívat na schodech. Sešlo se nás opravdu hodně ...

A co se zpívalo letos? Podzim 2012 - (28.): Oči všech se upírají a Celé věky čekaly ;

jaro 2013 - (29.): kánon Shalom chaverim a Divné to věci dnes .

Na shledanou na podzim - při jubilejním 30. Zpívání na schodech AG! Zdeněk Lauschmann

Malé ohlédnutí za předvánočním týdnem

Poslední úplný týden před Vánocemi byl jako obvykle velmi rušný. Dobré věci nemají zapadnout, a tak následující tři odstavečky připomenou aspoň část toho, co se průběžně na AG děje a daří.

Již tradiční akce naší školy, která v adventní čas pohladí po duší a potěší srdce, navodila i letos příjemnou předvánoční atmosféru nejen na 20 minut velké přestávky. Zpěváci a hudebníci z řad našich studentů z různých ročníků i pár kantorů v čele s hlavním organizátorem a dirigentem prof. Z. Lauschmannem zazpívali a zahráli tři vánoční písně, z nichž při poslední s příznačným názvem Čas radosti, veselosti se radostně přidalo početné žákovské i učitelské publikum na schodech. Děkujeme!

Stránky