Skvělé umístění v matematické soutěži MaSo

Téma: 

Ve středu 9. listopadu 2022 se dva týmy z naší školy vydaly na matematickou soutěž MaSo, které se naše škola pravidelně účastní. Oba týmy si řešení zadaných úloh a hraní doprovodné hry užily. Týmu Arcig 1 se řešení zadaných úloh a hraní doprovodné hry velmi vydařilo, jak si můžete přečíst:

MaSo tedy matematická soutěž se odehrává na několika místech zároveň. Letošní ročník MaSa se již neodehrával v online prostředí a tak jsme tým Arcig 1 ve složení: Tomáš Mácha, Jonáš Mrázek, Jiřina Durčáková a Anežka Burkertová vyrazili do Troji za dalšími 47 týmy soutěžit s 253 týmy z celé ČR.

V průběhu soutěže se samozřejmě matematikuje, ale zároveň se také v průběhu počítání hraje doprovodná hra.

Letošní doprovodná hra spočívala v budování města a házení kostkou každou minutu. Na zdi se promítala nabídka budov, kolik jich v celé ČR je ke koupi a čas do konce prodeje budov. Každá budova se aktivovala hozením nějakého čísla na kostce a za každou tuto aktivaci jsme dostali nějaký určitý počet bodů, takže bylo zapotřebí i trochu přemýšlet. Celou dobu jsme kupovali tu nejběžnější věc v nabídce - rybník. Dále jsme kupovali budovy znásobující hodnotu rybníků.

Když při vyhlašování vyhlásili páté, čtvrté a třetí místo, tak jsme si říkali, že už asi nemáme šanci se umístit. Když se o chvíli později vyhlašovalo místo druhé a zaznělo: na druhém místě tady v Troji a na osmnáctém místě v celém Česku se umístil tým Arcig 1, tak jsme se všichni zarazili, protože jsme to nečekali. O chvíli později jsme všichni byli spokojení, ale stále překvapení.

Za tým Arcig 1 Jiřina Durčáková a Anežka Burkertová

Děkujeme za skvělou reprezentaci školy a přejeme mnoho dalších nejen matematických úspěchů.

Za matematiku Marcela Jaworská

Galerie: 
Obrázek k článku Skvělé umístění v matematické soutěži MaSo
Obrázek k článku Skvělé umístění v matematické soutěži MaSo
Obrázek k článku Skvělé umístění v matematické soutěži MaSo
Obrázek k článku Skvělé umístění v matematické soutěži MaSo
Obrázek k článku Skvělé umístění v matematické soutěži MaSo
Obrázek k článku Skvělé umístění v matematické soutěži MaSo
Obrázek k článku Skvělé umístění v matematické soutěži MaSo
Obrázek k článku Skvělé umístění v matematické soutěži MaSo