1. B v Muzeu Karla Zemana

Poslední předvánoční den školy v roce 2022 jsme všichni přinesli dárky, cukroví a dobrou náladu. Dárky jsme dávali komu jsme chtěli a také tomu, koho jsme si vylosovali v listopadu. Nikdo tak nemohl zůstat alespoň bez nějaké maličkosti. I tak si každý odnášel několik dárků od svých přátel i naší třídní. Udělali jsme si krásný den. A abychom se nenudili, paní profesorka Peterková vzala naši třídu do Muzea Karla Zemana.

Na místě dostal každý z nás pracovní list, na kterém byly napsány otázky týkající se filmů tohoto českého režiséra. Správné odpovědi tvořily šifru. Jejím rozluštěním jsme získali kmitočet, našli rádio a naladili správnou frekvenci. Rozluštili jsme to opravdu rychle. Celá výstava představuje Zemanovu práci a jeho zajímavý přístup k animaci. Například ve filmu Vynález zkázy použil v obraze proužky, aby se jeho zpracování co nejvíce podobalo ilustracím v knize Julese Verna. Spoustu exponátů jsme si mohli i sami vyzkoušet, vytvořit si vlastní animovaný film nebo si zkusit roli režiséra či herce v místnosti se zeleným plátnem.

Na konci prohlídky jsme všichni dostali na památku placku a v suvenýrech si mohli koupit dárky s motivy ze Zemanových nejznámějších filmů - dinosaura z filmu Cesta do pravěku nebo tričko se vzducholodí z filmu Ukradená vzducholoď. Výlet jsme si všichni velmi užili, a proto moc děkujeme naší paní profesorce za krásně prožitý vánoční den.

Viktorie Vaňáčová 1. B

Studenty návštěva muzea skutečně zaujala. Nadšeně se fotili před dekoracemi, zkoumali filmové triky, oblékali se do kostýmů z filmu Baron Prášil a natáčeli krátké skeče, díky nimž se mohli ocitnout přímo v ději filmu. Expozice muzea je udělaná interaktivně, procházíte se zde kulisami z jeho filmů. Není zapotřebí žádný průvodce. A přesto se o životě a tvorbě tohoto geniálního režiséra, průkopníka trikového filmu, výtvarníka Karla Zemana, dozvíte opravdu hodně.

Martina Peterková

Galerie: 
Obrázek k článku 1. B v Muzeu Karla Zemana
Obrázek k článku 1. B v Muzeu Karla Zemana
Obrázek k článku 1. B v Muzeu Karla Zemana
Obrázek k článku 1. B v Muzeu Karla Zemana
Obrázek k článku 1. B v Muzeu Karla Zemana
Obrázek k článku 1. B v Muzeu Karla Zemana
Obrázek k článku 1. B v Muzeu Karla Zemana
Obrázek k článku 1. B v Muzeu Karla Zemana
Obrázek k článku 1. B v Muzeu Karla Zemana
Obrázek k článku 1. B v Muzeu Karla Zemana
Obrázek k článku 1. B v Muzeu Karla Zemana
Obrázek k článku 1. B v Muzeu Karla Zemana
Obrázek k článku 1. B v Muzeu Karla Zemana
Obrázek k článku 1. B v Muzeu Karla Zemana
Obrázek k článku 1. B v Muzeu Karla Zemana
Obrázek k článku 1. B v Muzeu Karla Zemana
Obrázek k článku 1. B v Muzeu Karla Zemana
Obrázek k článku 1. B v Muzeu Karla Zemana
Obrázek k článku 1. B v Muzeu Karla Zemana
Obrázek k článku 1. B v Muzeu Karla Zemana
Obrázek k článku 1. B v Muzeu Karla Zemana
Obrázek k článku 1. B v Muzeu Karla Zemana
Obrázek k článku 1. B v Muzeu Karla Zemana
Obrázek k článku 1. B v Muzeu Karla Zemana
Obrázek k článku 1. B v Muzeu Karla Zemana
Obrázek k článku 1. B v Muzeu Karla Zemana
Obrázek k článku 1. B v Muzeu Karla Zemana
Obrázek k článku 1. B v Muzeu Karla Zemana
Obrázek k článku 1. B v Muzeu Karla Zemana
Obrázek k článku 1. B v Muzeu Karla Zemana
Obrázek k článku 1. B v Muzeu Karla Zemana
Obrázek k článku 1. B v Muzeu Karla Zemana
Obrázek k článku 1. B v Muzeu Karla Zemana
Obrázek k článku 1. B v Muzeu Karla Zemana
Obrázek k článku 1. B v Muzeu Karla Zemana
Obrázek k článku 1. B v Muzeu Karla Zemana
Obrázek k článku 1. B v Muzeu Karla Zemana
Obrázek k článku 1. B v Muzeu Karla Zemana
Obrázek k článku 1. B v Muzeu Karla Zemana
Obrázek k článku 1. B v Muzeu Karla Zemana
Obrázek k článku 1. B v Muzeu Karla Zemana
Obrázek k článku 1. B v Muzeu Karla Zemana
Obrázek k článku 1. B v Muzeu Karla Zemana
Obrázek k článku 1. B v Muzeu Karla Zemana
Obrázek k článku 1. B v Muzeu Karla Zemana
Obrázek k článku 1. B v Muzeu Karla Zemana
Obrázek k článku 1. B v Muzeu Karla Zemana
Obrázek k článku 1. B v Muzeu Karla Zemana