Kurzy

Pravidelné ročníkové akce:

  • Prima - adaptační kurz v září
  • Sekunda - lyžařský kurz, duchovní pobyt
  • Tercie a kvarta - duchovní pobyt
  • Kvinta - lyžařský kurz, duchovní pobyt
  • Sexta - estetický kurz
  • Septima - letní sportovní kurz
  • Oktáva - exercicie

Kromě výše uvedených kurzů se mohou studenti zúčastnit jazykových zájezdů a výměnných pobytů. Pravidelně jezdíme do Německa, Velké Británie, Španělska, Francie a Izraele.

Články k tématu Kurzy

Vzpomínka na seznamovací zájezd 1. B 11. - 13. září 2017.

Adaptační výjezd, to je vám taková zvláštní akce: na jednu stranu se vám tam strašně nechce, protože tam nikoho neznáte, ale na druhou stranu tam někoho hrozně chcete poznat.

Od 14. 1. do 21. 1. jely obě sekundy na lyžařský výcvik. Jeli jsme na chatu Studenov.

Od pondělí (13.) do čtvrtka (16.) června jsme se (výtvarné části obou sext) vydali na estetický kurz do Broumovského kláštera, kde o nás bylo dobře postaráno. Hezké pokoje a jídlo třikrát denně.

Bylo ráno soboty 9. ledna, když jsme my- sekundy B a C čekali na náš autobus, který nás měl dovést do Chaty Studenov v Krkonoších, kde se konal náš lyžařský kurz.

Od 14.9. do 16.9. absolvovala třída 1.A. tradiční seznamovací kurz, který měl za úkol zařídit, aby se žáci poznali a navázali mezi sebou kontakt. Doplněno mnoho fotografií.

Ve dnech 10. - 17. ledna se uskutečnil lyžařský kurs sekund B a A na chatě Studenov, která se nalézá poblíž Rokytnice na hřebenu Krkonoš.

Výcviku se zúčastnilo 51 žáků z obou sekund a pět instruktorů: Jana Chloupková, Jan Drnek, Karel Malimánek, Mirka Tůmová a Jiří Ludvík.

13. ledna 2013 časně zrána v 8.30 jsme opustili školní vyučování a vyrazili do Krkonoš.Z autobusu jsme vystoupili v horském středisku Harrachov. Do chaty vzdálené 2 km jsme museli šlapat pěšky, až na pár jedinců, kteří jeli se zavazadly rolbou. V chatě nás čekal oběd.Po obědě jsme všichni vyrazili na svah,kde jsme byli rozřazeni do skupin podle výkonnosti.Večer nás čekala večeře a večerní program, jehož tématem bylo seznámení s řádem LVK a přednáška o mazání lyží.

Nechceme mluvit za všechny, ale určitě ve většině z nás tento týdenní pobyt na chatě Studenov zanechal hluboké vzpomínky.

Stránky