Seznam kroužků

2020/2021

Přijďte získat dobrou kondici při DANCE  AEROBICU a posílit ochablé svalstvo!

Přirozenou formou budeme rozvíjet vnímání hudby a všechny pohybové schopnosti (tančíme, používáme obruče, švihadla, míče, ...). Zaměříme se na správné držení těla a tvarování postavy (závěr lekce probíhá v posilovně). Vaše nápady i hudba jsou vítány!

2020/2021

Podívejte se teleskopem na Mars. Zveme všechny zájemce o pozorování nebeských těles i každého, koho zajímá, jak funguje svět na Zemi i mimo ni.

Společné foto u rybníka.
2020/2021

Všechny zájemce o živou přírodu a její poznávání zveme na biologický kroužek! Zajímají vás zvířata, rostliny, houby i další živé organismy? Chodíte rádi ven? Baví vás přemýšlet o tom, co vidíte a chcete se o fungování živé přírody dozvědět víc? Pak je tu biologický kroužek právě pro vás.

2020/2021

Jedná se o dvouletý přípravný kurs ke složení mezinárodní jazykové zkoušky CAE.

2020/2021

“Bude to nefalšovaný francouzský drama.” / « Un drame français, un vrai de vrai ! » Dá se propojit dramaťák a francouzština? No jejej, co by ne! Hrajme si, tvořme, sněme a čtěme příběhy - francouzsky a rukama nohama.

2020/2021

Kroužek Extra English je určen pro současné a budoucí studenty prim, kteří potřebují dohnat jazykovou úroveň a získat jazykovou pohotovost. Budeme pracovat s textem, procvičovat gramatiku, rozšiřovat slovní zásobu, popisovat obrázky, nacvičovat ve dvojicích dialogy a ve skupinkách krátké skeče. Pondělí 14:25 – 15:25 v učebně 007, max. 12 studentů.

2020/2021

Jedná se o dvouletý přípravný kurs ke složení mezinárodní jazykové zkoušky FCE

2020/2021

Vyvětrejte hlavu s hokejkou a míčem. Naučíte se základní herní systémy a příjemně se unavíte v kolektivu dalších hráčů.

2020/2021

Každý z nás chce být užitečný druhým, proto bych ráda letos vyrobila s dětmi nějaké knížky pro děti, které nevidí. Použijeme známý text (pohádku, povídku, báseň) nebo si vytvoříme text vlastní a pak nalepíme, přišijeme,... hmatné obrázky z různých materiálů. Všichni si zkusíme psát Braillovým písmem. Nejlepší knížky (to je všechny dokončené) pošleme do soutěže,aby sloužily dětem. Na takto vzniklé knížky se můžete podívat na http://www.tactus.wz.cz/.

2020/2021

Chcete si zahrát nějakou písničku nebo se blýsknout hrou na hudební nástroj? Klavír má klávesy a tak je, na rozdíl třeba od houslí, na první pohled jasné, kam ten prst položit. Takže přidáte trochu talentu, volného času a dráha virtuosa může začít.

2020/2021

Chcete si zahrát nějakou písničku nebo se blýsknout hrou na hudební nástroj? Klavír má klávesy a tak je, na rozdíl třeba od houslí, na první pohled jasné, kam ten prst položit. Takže přidáte trochu talentu, volného času a dráha virtuosa může začít.

2020/2021

Vážení přátelé Klubu mladých diváků, zveme Vás do nové divadelní sezóny.

2020/2021

Are you interested in exploring the history of English language?

2020/2021

Hlavním cílem kurzů, které nabízíme, je shrnutí a upevnění učiva ZŠ. Po dobrých zkušenostech z minulých let dělíme náplň kurzů do dvou prakticky nezávislých semestrů. Více viz www.arcig.cz/clanky/2017/pripravne-kurzy-z-matematiky-pro-zajemce-z-5-trid.

2020/2021

Nabízím kroužek pro pokročilé volejbalistky, které navštěvují kroužek již několik let.

Počet účastníků omezen – max. 14. Pokud se přihlásí všichni loňští účastníci, je kroužek již naplněn.

Předpokládaný čas kroužku bude ve středu 15-16.30.

Kroužek povede Mgr. Jana Chloupková.

2020/2021

Odbíjená neboli volejbal je nejpoužívanější kolektivní sport dospělých.

Nabízím kroužek odbíjené, kde se naučíte základy herních činností, obratnosti s míčem a základy herních činností (odbíjení vrchem - pinkání, odbíjení spodem - bagr, údery jednoruč - lob, drajv a smeč, podání spodem a vrchem). Až to budeme alespoň trochu umět, zahrajeme si vlastní hru, třeba s pozměněnými pravidly a na menším hřišti.

Kroužek funguje na AG již několik let. Předpokládaný čas kroužku bude jedno odpoledne 60 minut, (PO,ÚT nebo ČT), upřesníme až podle rozvrhu v září.

2020/2021

Ovládáte hudební nástroj nebo rádi zpíváte? Máte možnost uplatnit své dovednosti ve školním tělese. Kromě pravidelných středečních zkoušek se můžete těšit i na soustředění, zahraniční zájezd, adventní, tříkrálový, velikonoční a další koncerty a společné hudební zážitky.

Více informací:

2020/2021

Chceš se odreagovat a prožít radost ze společného sportovního výkonu? Neformální kamarádské setkání s tenisovou pálkou v ruce, trochu legrace?

2020/2021

Nabídka turistiky a dalších akcí, organizovaných v rámci Školního klubu a DDM panem profesorem Lauschmannem. Všechny akce jsou otevřeny i přátelům AG!

2020/2021

Zveme studenty nižšího gymnázia AG do světa chemie. Chemie může být krásná, barevná, voňavá, zábavná a zajímavá. Chemii dýcháme, ráno si s ní zaléváme čaj, čistíme si s ní zuby, dokonce se do ní i oblékáme! Bez chemie by to zkrátka nešlo.
Během kroužku se seznámíte s chemickou laboratoří. Někdy to bude během kroužku vonět, jindy šumět, měnit barvy, nebo třeba chvíli i hořet. Vystopujeme některé složky v potravinách, vyrobíme si vlastní pH metr, vyvineme kyslík a zvládneme spoustu dalších pokusů. Pokud to bude možné, podíváme se na nějakou zajímavou přednášku na Akademii věd, nebo se vypravíme na exkurzi na VŠCHT.

2020/2021

Zajímá Vás jak varhany fungují a jak se na ně hraje? Tak ovládněte tento královský nástroj! Dozvíte se, jak se varhany v průběhu dějin odlišovaly a jak se měnil zvukový ideál varhan. Získáte základy pro doprovod liturgie, naučíte se jak improvizovat. Jak hrát nejen rukama, ale i nohama. Také se dozvíte jaký výběr a kombinace rejstříků jsou vhodné pro různé typy skladeb. Varhanní kroužek je vhodný pro ty, kteří už mají základní znalosti na klávesový nástroj, ale přihlásit se může i úplný začátečník. Výuka probíhá v aule školy, kde jsou digitální dvoumanuálové varhany.

2020/2021

Poznáte příjemné a přátelské prostředí a pocit, který Vás bude motivovat k tvůrčí činnosti a práci sami na sobě. Společně si vyzkoušíme různé výtvarné techniky, které si osvojíte. Cílem je, abyste měli radost z tvůrčí práce a cítili se dobře.