Informační centrum

Téma: 

Škola získala statut Informačního centra MŠMT. Byli jsme centrem číslo IC/021 se zaměřením na podporu využití Linuxu a open-source technologií ve výuce a infrastruktuře školy.

Jako informační středisko jsme v roce 2004 úspěšně řešili projekt Využití Linuxových terminálů ve školní síti i ve výuce, v roce 2005 projekt Výukové prostředí pro latinu a filozofii na multiplatformní e-learningový portál pro podporu výuky obou předmětů.

Pořádané akce:

  • Podíleli jsme se na organizování Celostátní konference Open Source a Free Software ve školství, pořádané 13.11.2004 v Praze.
  • Ve spolupráci s informačním centrem Gybon jsme v roce 2004 pořádali dva semináře o využití operačního systému Linux ve škole.
  • 16. 2. 2005 jsme vystoupili na krajské přehlídce projektů, VOŠ a SPŠ dopravní, Masná 18, Praha, kde jsme byli vybráni jako druhý nejlepší pražský projekt.
  • 23. 3. 2005 jsme prezentovali náš projekt na národní přehlídce projektů na konferenci Počítač ve škole v Novém městě na Moravě.
  • Ve spolupráci s informačním centrem Gybon letos pořádáme tři semináře o využití svobodného software ve škole.


Provozujeme web zaměřený na podporu využití Linuxu a open-source software ve školním prostředí http://www.arcig.cz/linux.

Máme zkušenosti a nabízíme pomoc s provozem Linuxu na školních serverech (firewall, proxy, web, mail, antivir, antispam, dhcp, dns, zálohování, databáze, samba, terminálový provoz, ...). Dále propagujeme a podporujeme využití kvalitních desktopových programů, zejména kancelářský balík Openoffice.org, browser Mozilla Firefox nebo grafický editor GIMP.