Seznam kroužků

2018/2019

3D modelování a tisk tě seznámí s principem fungování 3D tiskárny, s programy pro návrhy trojrozměrných objektů a se samotným 3D tiskem. Baví tě experimentovat, něco navrhovat a vytvářet? Přijď na kroužek a začni tvořit! Vše co si namodeluješ a vytiskneš, ať už to budou dárky, pomůcky nebo jiné věcičky, budou jen tvoje.

2018/2019

Přijďte získat dobrou kondici při DANCE  AEROBICU a posílit ochablé svalstvo!

Přirozenou formou budeme rozvíjet vnímání hudby a všechny pohybové schopnosti (tančíme, používáme obruče, švihadla, míče, ...). Zaměříme se na správné držení těla a tvarování postavy (závěr lekce probíhá v posilovně). Vaše nápady i hudba jsou vítány!

2018/2019

Pozorujeme Měsíc, planety, mlhoviny, hvězdokupy, galaxie a dvojhvězdy. V letních měsících i Slunce. V případě nepříznivého počasí používáme Internet, DVD a software "Starry Night" (planetárium).

Společné foto u rybníka.
2018/2019

Všechny zájemce o živou přírodu a její poznávání zveme na biologický kroužek! Zajímají vás zvířata, rostliny, houby i další živé organismy? Chodíte rádi ven? Baví vás přemýšlet o tom, co vidíte a chcete se o fungování živé přírody dozvědět víc? Pak je tu biologický kroužek právě pro vás.

2018/2019

Jedná se o dvouletý přípravný kurs ke složení mezinárodní jazykové zkoušky CAE.

2018/2019

Extra English je určen pro studenty primy, kteří potřebují procvičovat výslovnost, slovní zásobu, gramatiku a získat jazykovou pohotovost. Budeme pracovat s textem, procvičovat gramatiku, rozšiřovat slovní zásobu, popisovat obrázky, nacvičovat ve dvojicích dialogy a ve skupinkách krátké skeče.

2018/2019

Jedná se o dvouletý přípravný kurs ke složení mezinárodní jazykové zkoušky FCE

2018/2019

Vyvětrejte hlavu s hokejkou a míčem. Naučíte se základní herní systémy a příjemně se unavíte v kolektivu dalších hráčů.

2018/2019

Nabízíme kroužek pro pokročilé fotbalisty, kteří jsou schopni kvalitní technické hry na malém prostoru naší velké tělocvičny. Počet účastníků omezen – max. 12.

2018/2019

Zveme vás na první ročník geologického kroužku na AG. Budeme objevovat fungování a stavbu planety Země a jejích částí. To vše bez čtení učebnic, ale především pomocí prezentací, krátkých filmů, pokusů a výletů jak do muzeí, tak do přírody. Těšit se můžete například na rýžování zlata na Vltavě, výlety např. na Barrandov, do Českého ráje, do Koněpruských jeskyň, v případě zájmu možné též vyzkoušení práce s mikroskopy či ukázka geochemických laboratoří. Mnoho zábavy a zážitků je zaručeno. Pojďte do toho s námi!

2018/2019

Každý z nás chce být užitečný druhým, proto bych ráda letos vyrobila s dětmi nějaké knížky pro děti, které nevidí. Použijeme známý text (pohádku, povídku, báseň) nebo si vytvoříme text vlastní a pak nalepíme, přišijeme,... hmatné obrázky z různých materiálů. Všichni si zkusíme psát Braillovým písmem. Nejlepší knížky (to je všechny dokončené) pošleme do soutěže,aby sloužily dětem. Na takto vzniklé knížky se můžete podívat na http://www.tactus.wz.cz/.

2018/2019

Chcete si zahrát nějakou písničku nebo se blýsknout hrou na hudební nástroj? Klavír má klávesy a tak je, na rozdíl třeba od houslí, na první pohled jasné, kam ten prst položit. Takže přidáte trochu talentu, volného času a dráha virtuosa může začít.

2018/2019

Zveme studenty kvart až oktáv AG do divadla spolu s Klubem mladého diváka. Jde o šest divadelních představení, které zajišťujeme od listopadu do dubna, a to ve dnech pondělí až čtvrtek.

2018/2019

Pokud si chcete v životě přečíst alespoň jednu pořádnou knihu, naučte se latinsky. S latinou můžete začít nebo pokračovat v našem kroužku. Vedle gramatiky, slovíček a překládání se budeme věnovat i písním, básním a nápisům, rukopisům a písmu, pečetím a pergamenům, iluminovaným kodexům i literatuře. Budeme společně ze všech sil pěstovat to, čemu se jedním slovem říká Latïnitäs, tedy latinská vzdělanost.

2018/2019

Hlavním cílem kurzů, které nabízíme, je shrnutí a upevnění učiva ZŠ. Po dobrých zkušenostech z minulých let dělíme náplň kurzů do dvou prakticky nezávislých semestrů. Více viz www.arcig.cz/clanky/2017/pripravne-kurzy-z-matematiky-pro-zajemce-z-5-trid.

2018/2019

Zahrajte si nejpoužívanější kolektivní sport dospělých. Při hře odbíjené neboli volejbalu potřebujete několik základních herních činností (odbíjení vrchem - pinkání, odbíjení spodem - bagr, údery jednoruč - lob, drajv a smeč, podání spodem a vrchem) a pak už si můžete zahrát i vlastní hru, třeba i s pozměněnými pravidly a na menším hřišti. Kroužek bude probíhat v ÚT a ST odpoledne, vždy 45 minut, upřesníme až podle rozvrhu v září.

2018/2019

Ovládáte hudební nástroj nebo rádi zpíváte? Máte možnost uplatnit své dovednosti ve školním tělese. Kromě pravidelných středečních zkoušek se můžete těšit i na soustředění, zahraniční zájezd, adventní, tříkrálový, velikonoční a další koncerty a společné hudební zážitky.

Více informací:

2018/2019

Proč nás současné umění často šokuje?
Jak souvisí nedokonalost lidského oka se zrodem filmu?
Jak může někdo vydávat za umělecké dílo svůj vlastní dech?

https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/4/48/Qwerty_cz.svg/799px-Qwerty_cz.svg.png
2018/2019

Nebaví tě, jak pomalu píšeš dvěma prsty na klávesnici? Chceš umět psát bez dívání, bez chyb a rychle? Přihlas se do kroužku Psaní všemi deseti. Postupně se naučíš s pomocí speciálního programu psát všemi prsty na rukou, aniž bys nad tím musel/a přemýšlet. Uvolní se ti kapacita na přemýšlení o obsahu textu, zvýšíš svoje pracovní tempo a ušetříš mnoho času. Tvé oči navíc nebudou tak unavené z přeostřování mezi klávesnicí a monitorem.

2018/2019

Chceš se odreagovat a prožít radost ze společného sportovního výkonu? Neformální kamarádské setkání s tenisovou pálkou v ruce, trochu legrace?

2018/2019

Nabídka turistiky a dalších akcí, organizovaných v rámci Školního klubu a DDM panem profesorem Lauschmannem. Všechny akce jsou otevřeny i přátelům AG!

2018/2019

Zveme studenty nižšího gymnázia AG do světa chemie. Chemie může být krásná, barevná, voňavá, zábavná a zajímavá. Chemii dýcháme, ráno si s ní zaléváme čaj, čistíme si s ní zuby, dokonce se do ní i oblékáme! Bez chemie by to zkrátka nešlo.
Během kroužku se seznámíte s chemickou laboratoří. Někdy to bude během kroužku vonět, jindy šumět, měnit barvy, nebo třeba chvíli i hořet. Vystopujeme některé složky v potravinách, vyrobíme si vlastní pH metr, vyvineme kyslík a zvládneme spoustu dalších pokusů. Pokud to bude možné, podíváme se na nějakou zajímavou přednášku na Akademii věd, nebo se vypravíme na exkurzi na VŠCHT.

2018/2019

Hra s létajícím diskem už není u nás na škole žádnou novinkou. Přijď ať už tuto hru znáš nebo o ní slyšíš poprvé. Naučíš se házet a chytat disk. Poznáš pravidla a zahraješ si jednu z nejférovějších her, která existuje. Pokud rád soutěžíš, můžeš se těšit i na mimoškolní turnaje a to například na Středoškolskou ligu anebo Pražskou amatérskou ultimate frisbee ligu. Kromě Ultimate frisbee si v zimně užijeme i jiné míčové sporty. Tak neváhej a přijď, čím víc nás bude tím větší zábavu si užijeme.

2018/2019

Ovládněte královský nástroj. Očekává se, že přijdete se základní znalostí hry na klávesový nástroj, ale poradíme si i s úplnými začátečníky. Nebudeme hrát jen podle not, ale neučíte se vnímat harmonii, improvizovat a vytvářet vlastní melodie a získáte základy doprovodu bohoslužeb. Také se dozvíte, jak se staví varhany, jak se proměňovaly v průběhu dějin, poslechneme si významná varhanní díla a varhany vám prostě zalezou pod kůži.

2018/2019

Poznáte příjemné a přátelské prostředí a pocit, který Vás bude motivovat k tvůrčí činnosti a práci sami na sobě. Společně si vyzkoušíme různé výtvarné techniky, které si osvojíte. Cílem je, abyste měli radost z tvůrčí práce a cítili se dobře.

https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/f/fb/Scratch_2.0_Screen_Hello_World.png/640px-Scratch_2.0_Screen_Hello_World.png
2018/2019

Na to začít se učit programovat není nikdy brzo. Začni se s námi a poznej základy programování ve Scratchi a vytvoř si například vlastní matematické programy, animace s příběhem nebo si naprogramuj svojí první hru.