Kapela a improvizace – Klára Pudláková

2021/2022
Chcete dělat hudbu, ale po svém? Chcete hudbu sami vytvářet, a ne pouze interpretovat? Chcete se naučit improvizovat na váš nástroj nebo se začít učit na nástroj, ale jinak než v ZUŠ? Chcete objevovat možnosti zvuku a společně experimentovat? Chcete založit vlastní kapelu, ale nevíte, kde začít?
 
S tím vším, a nejen tím, přichází nový kroužek KAPELA A IMPROVIZACE pod vedením Kláry Pudlákové.
 
Kroužek je otevřen jak pro úplné začátečníky, tak pro již zkušené hráče na jakýkoliv nástroj, na který docházejí do ZUŠ. Cílem kroužku bude především vytvářet prostor pro rozvinutí a dotažení vašich nápadů a plánů. Od hraní coverů, přes improvizování, po skládání vlastních kousků a nahrávání.
 
Klára momentálně studuje kontrabas na jazzové katedře HAMU. Jinak má za sebou dva roky na VOŠ Jaroslava Ježka a roční Erasmus na Pařížské konzervatoři (Conservatoir Nationale Superieur de la Musique de Paris). Je zakladatelkou/členkou několika úspěšných jazzových a experimentálních kapel (Molotow Moloch, 2in2out, Uthando), folkové kapely (Avokaduo), nebo různých jednorázových improvizačních projektů. Otevřená je ale všemu, s čím přijdete!
 
V rámci kroužku je možnost se přihlásit zvlášť na hodiny baskytary, pro úplné začátečníky na piano a kytaru. Ale všechno, co se naučíte, se bude hlavně rovnou aplikovat na společné hraní, společný jam, společnou improvizaci!
 
Pokud již máte kapelu, ale hodil by se vám někdo jakožto supervizor, neváhejte se přihlásit!
 
Kroužek se bude konat ve zkušebně Arcibiskupského gymnázia, pro jehož studenty je primárně určen, ale ne výhradně!
 
Pokud se chcete přihlásit, nebo vědět víc, nebo přijít s vlastní představou, čemu byste se chtěli hudebně věnovat, dostavte se na burzu kroužků 1. září a můžeme to společně probrat!