Seznam kroužků

2023/2024

3D tisk je úžasná nová technologie, která umožňuje, abychom si vysnili předmět, sedli k počítači, vytvořili jeho model v intuitivním programu, zadali úkol 3D tiskárně a po několika hodinách drželi v ruce zhmotnění našeho snu.

Tohle je pravda a zní opravdu krásně. Ale není to celá pravda.

2023/2024

Přirozenou formou budeme rozvíjet vnímání hudby a všechny pohybové schopnosti (tančíme, používáme obruče, švihadla, míče, ...). Zaměříme se na správné držení těla a tvarování postavy (závěr lekce probíhá v posilovně).

2023/2024

Naučte se základy arab. jazyka a základní fráze.Tyto znalosti  vám pomohou k poznání kultury a tradic i při cestách na dovolenou, do některých arab. mluvících zemí

2023/2024

Podívejte se teleskopem na Mars. Zveme všechny zájemce o pozorování nebeských těles i každého, koho zajímá, jak funguje svět na Zemi i mimo ni.

2023/2024

Chemie je fascinující věda, která elegantním způsobem popisuje přírodní jevy. Ne vždy ale pouhé popisování stačí - někdy je třeba si ji pořádně „osahat“ v laboratoři. Teprve pak člověk objeví její pravé kouzlo.

Během kroužku se žáci naučí bezpečnost práce v laboratoři a také si vyzkouší mnoho zajímavých reakcí, které jim zábavnou formou usnadní pochopení základních chemických principů a teorií.

2023/2024

Debatování Vás naučí lépe se vyjadřovat, třídit myšlenky, analyzovat situace a mnoho dalších praktických schopností. Jedná se o skvělou průpravu do reálného života a to i pro lidi, kteří s debatováním a věcnými diskuzemi ještě nepřišli do styku. Debatní klub je pod záštitou Asociace debatních klubů,.

2023/2024

Platforma EDUMiNDPoint je vyhrazeným prostorem (místem a časem), kde se žáci mohou setkávat, diskutovat a předávat si zkušenosti, vzájemně spolupracovat nebo se učit (vrstevnické učení). Mohou také hrát společenské hry, plánovat projekty, domlouvat realizaci žákovských aktivit apod. Slouží nejen k navazování kontaktů žáků napříč ročníky, ale zároveň je prostorem pro talentované žáky a žáky, kteří hledají praktické uplatnění získaných znalostí. 

Středa 14:00 - 16:00 ve studovně knihovny ve 2.p. je vaše

2023/2024

Kroužek Extra English je určen především studentům prim, kteří se na běžných hodinách angličtiny necítí komfortně a mají pocit, že by potřebovali lepší průpravu.

2023/2024

Vyvětrejte hlavu s hokejkou a míčem. Naučíte se základní herní systémy a příjemně se unavíte v kolektivu dalších hráčů.

2023/2024

Každý z nás chce být užitečný druhým, proto bych ráda letos vyrobila s dětmi nějaké knížky pro děti, které nevidí. Použijeme známý text (pohádku, povídku, báseň) nebo si vytvoříme text vlastní a pak nalepíme, přišijeme,... hmatné obrázky z různých materiálů. Všichni si zkusíme psát Braillovým písmem.

2023/2024

Chcete si založit kapelu? Máte kapelu a nemáte kde zkoušet? Potřebujete cvičit na hudební nástroj?

2023/2024

Dílna jazzové a populární hudby AG - možnost rozvíjet své schopnosti v improvizaci, harmonizaci a interpretaci. Jde tedy o jakousi dílnu "kapely a  improvizace", kde se pracuje nejen na kreativitě, ale také na vědomostech z hudební teorie a interpretačních dovednostech skrze praxi a hraní hudby v kolektivu. 

2023/2024

Chcete si zahrát nějakou písničku nebo se blýsknout hrou na hudební nástroj? Klavír má klávesy a tak je, na rozdíl třeba od houslí, na první pohled jasné, kam ten prst položit. Takže přidáte trochu talentu, volného času a dráha virtuosa může začít.

2023/2024

Chcete si zahrát nějakou písničku nebo se blýsknout hrou na hudební nástroj? Klavír má klávesy a tak je, na rozdíl třeba od houslí, na první pohled jasné, kam ten prst položit. Takže přidáte trochu talentu, volného času a dráha virtuosa může začít.

2023/2024

Příležitost navštívit divadelních představení za zvýhodněné vstupné. Snažíme se vybírat klasická díla českých i světových autorů, aby pomohla studentům v přípravě na maturitní zkoušku z ČJL.

2023/2024

Máte v sobě příběhy a chcete je dostat ven? Co způsobuje, že si lidský mozek z několika obrázků složí v hlavě film, jak je možné, že jde na ploché stránce vyjádřit prostor, zvuk, pohyb, pachy i pocity. Naučíte se, jak zacházet se základními nástroji komiksového řemesla, abyste odvyprávěli ten příběh, který chcete - ať už jde o úderný humorný strip, superhrdinskou epiku, romantickou mangu, nebo manuál k použití mixéru.

2023/2024

Nabízím kroužek odbíjené, kde se naučíte základy herních činností, obratnosti s míčem a základy herních činností (odbíjení vrchem - pinkání, odbíjení spodem - bagr, údery jednoruč - lob, drajv a smeč, podání spodem a vrchem).

2023/2024

V rámci kroužku budeme objevovat nové výtvarné i grafické techniky, vyzkoušíme si tisk z koláže, ze šablony, razítkový tisk, linoryt, monotyp. Budeme vytvářet výtvarné experimenty, pracovat s meotarem, fotit přes šablonu. Ale nevynecháme ani keramiku a klasické malířské techniky.

2023/2024

Máš vztah k hudbě a chceš se naučit zpívat? Společně se budeme učit správně dýchat, vyslovovat, čistě intonovat a poznávat nové skladby. Zaměříme se na různé žánry, ale i duchovní hudbu.

2023/2024

Budeme skládat a hlavně programovat různé roboty. Využijeme stavebnici VEX IQ. Chování robotů budeme programovat v jednoduchém interaktivním prostředí určeném přímo pro tuto stavebnici. V úvodu každé hodiny se budeme cca 10 min věnovat procvičování efektivního psaní na klávesnici.

2023/2024

Zajímá Tě budoucnost naší země, naší planety?
Jsi přemýšlivý typ, co rád řeší problémy?
Chceš rozvinout svoje praktické dovednosti jako přesvědčování, asertivita nebo výzkum a to vše formou hry?
Chceš zjistit jaká jsou praktická využití všech dosud nabytých školních znalostí?

2023/2024

Nabídka turistiky a dalších akcí, organizovaných v rámci Školního klubu a DDM panem profesorem Lauschmannem. Všechny akce jsou otevřeny i přátelům AG!

2023/2024

Ovládněte tento královský nástroj! Dozvíte se, jak se varhany v průběhu dějin odlišovaly a jak se měnil zvukový ideál varhan. Získáte základy pro doprovod liturgie, naučíte se jak improvizovat. Jak hrát nejen rukama, ale i nohama. Také se dozvíte jaký výběr a kombinace rejstříků jsou vhodné pro různé typy skladeb.

2023/2024

Kroužek bude otevřen od února 2024