Seznam kroužků

2022/2023

Podívejte se teleskopem na Mars. Zveme všechny zájemce o pozorování nebeských těles i každého, koho zajímá, jak funguje svět na Zemi i mimo ni.

2022/2023

Zveme studenty nižšího gymnázia AG do kouzelného světa chemie, která může být krásná, barevná, voňavá, zábavná a zajímavá. Chemii dýcháme, ráno si s ní zaléváme čaj, čistíme si s ní zuby, dokonce se do ní i oblékáme! Bez chemie by to zkrátka nešlo.

Během kroužku se seznámíte s chemickou laboratoří. Někdy to bude během kroužku vonět, šumět, měnit barvy, nebo třeba chvíli i hořet. V laboratoři si vyčarujeme několik zajímavých pokusů, které nám otevřou dveře do dalšího vnímání chemie jako takové. Pokud to bude možné, podíváme se na nějakou zajímavou přednášku na Akademii věd, nebo se vypravíme na exkurzi na VŠCHT.

2022/2023

Debatování Vás naučí lépe se vyjadřovat, třídit myšlenky, analyzovat situace a mnoho dalších praktických schopností. Navíc poznáte další lidi zapálené pro stejnou věc. Jedná se o skvělou průpravu do reálného života a to i pro lidi, kteří s debatováním a věcnými diskuzemi ještě nepřišli do styku. Nebojte se to zkusit! Debatní klub je pod záštitou Asociace debatních klubů, což nám dovoluje účast v ligách a turnajích. Zároveň k nám též budou chodit vyškolení rozhodčí a trenéři, kteří zajistí kvalitu a nestrannost debat.

2022/2023

Pojďte se naucit základy francouzského jazyka nebo poznat zajímavosti o francouzské kultuře a reáliích. Kurz je určen pro žáky od primy až oktávy.

2022/2023

Každý z nás chce být užitečný druhým, proto bych ráda letos vyrobila s dětmi nějaké knížky pro děti, které nevidí. Použijeme známý text (pohádku, povídku, báseň) nebo si vytvoříme text vlastní a pak nalepíme, přišijeme,... hmatné obrázky z různých materiálů. Všichni si zkusíme psát Braillovým písmem. Nejlepší knížky (to je všechny dokončené) pošleme do soutěže,aby sloužily dětem. Na takto vzniklé knížky se můžete podívat na http://www.tactus.wz.cz/.

2022/2023

Dílna jazzové a populární hudby AG

2022/2023

Chcete si zahrát nějakou písničku nebo se blýsknout hrou na hudební nástroj? Klavír má klávesy a tak je, na rozdíl třeba od houslí, na první pohled jasné, kam ten prst položit. Takže přidáte trochu talentu, volného času a dráha virtuosa může začít.

2022/2023

Příležitost navštívit divadelních představení za zvýhodněné vstupné. Snažíme se vybírat klasická díla českých i světových autorů, aby pomohla studentům v přípravě na maturitní zkoušku z ČJL.

2022/2023

Chcete se začít učit na nástroj, ale jinak než v ZUŠ? Chcete objevovat možnosti zvuku a společně experimentovat? Objevování hudebních možností skrze vytváření vlastních pravidel a postupů, s tím vším přichází Kroužek objevování hudby pod vedením Kláry Pudlákové. Kroužek je otevřen jak pro úplné začátečníky, tak pro hráče na jakýkoliv nástroj, kteří chtějí hudbu prozkoumávat sluchem, intuicí a experimentováním.

2022/2023

Zajímá vás věda? Máte rádi výzvy? Jste do něčeho tzv. zažraní a chtěli byste poznat podobně naložené vrstevníky? Pak hledáte právě SOČ, neboli Středoškolskou odbornou činnost!

Jak ale na věc, koho kontaktovat a kde hledat informace? Jak se vyznat v termínech a nic neprošvihnout? To vše se dozvíte tady! Soč je zajímavě využitý čas, kdy se naučíte spoustu věcí a poznáte skvělé lidi. Ráda vás touto aktivitou provedu a zajistím kontakt na člověka, který se vám bude odborně věnovat. 

 

Pro koho? sexty, septimy a oktávy

2022/2023

Naučte se základy španělského jazyka a poznejte s námi kulturu Španělska a Latinské Ameriky. Kroužek je otevřen zájemcům od prim po oktávu.

2022/2023

Přijďte si vyzkoušet taneční lekci a uvidíte, že budete odcházet plní energie a pozitivní nálady. Věnujeme se zejména tanečnímu stylu Contemporary Dance, ale také dalším stylům. 

2022/2023

Nabídka turistiky a dalších akcí, organizovaných v rámci Školního klubu a DDM panem profesorem Lauschmannem. Všechny akce jsou otevřeny i přátelům AG!

2022/2023

Poznáte příjemné a přátelské prostředí a pocit, který Vás bude motivovat k tvůrčí činnosti a práci sami na sobě. Společně si vyzkoušíme různé výtvarné techniky, které si osvojíte. Cílem je, abyste měli radost z tvůrčí práce a cítili se dobře.