Naši studenti na týdnu vědy

Téma: 

Kdo z vás už někdy uvažoval nad tím, jaké by to bylo nechat vybuchnout jadernou elektrárnu, koupat se nad aktivní zónou reaktoru, nabourat na letišti v Brně nebo srazit letadla nad Prahou? Ten by si měl nejprve zajít na psychologické vyšetření, ale hned potom se přihlásit na příští ročník Týdne vědy pořádaný FJFI! Pochopitelně si přijdou na své i milovníci matematiky, biologie či optiky, jelikož spektrum projektů je široké a každý zájemce o přírodní vědy si vybere. Navíc vás čeká bohatý doprovodný kulturní program.

Akci pořádají všechny možné katedry, ale zaštiťuje ji ČVUT. Je proslulá po celé republice, jsou tam účastníci z Chebu i Valašského Meziříčí, přesto je účast studentů z AG tristně nízká, letos jsme byli pouze tři. Akce je vhodná především pro studenty VG, ale kvartáni zde nejsou výjimkou. V rámci celého týdne děláte (ve skupinách) na odborném pracovišti nějaký projekt (Verča dělala palindromická čísla a já jsem s uchytil u simulací jaderných reaktorů), tj. odbornou práci, jíž pak zpracováváte jako článek do sborníku a přednášíte. Je to tak i zároveň jakýmsi cvičením k sepsání a obhájení maturitní práce, což není rozhodně zkušenost k zahození.

Nutno ještě dodat, že dalším benefitem je možnost návštěvy vrcholných vědeckých pracovišť, kam se rozhodně jen tak nepodíváte. Konečně je dobré podotknout, že při přihlašování mají výhodu ti, kdož dělají některé předmětové olympiády nebo SOČ. Tak neváhejte a přes tento odkaz se už nyní přihlaste na 25. ročník v termínu 16. – 21. 6. 2025: https://tydenvedy. fjfi. cvut. cz/? p=zajemci.

Vojta Stluka

Galerie: 
Obrázek k článku Naši studenti na týdnu vědy
Obrázek k článku Naši studenti na týdnu vědy
Obrázek k článku Naši studenti na týdnu vědy