ČTYŘIADVACÍTKA - Svatováclavská

27. 9. 2014
Celodenní výprava do staroboleslavského Polabí

Milí přátelé modré oblohy !
Tradiční čtyřiadvacetihodinový výlet si postupem let získal značnou oblibu, přestože má stále stejný rámec: kolem půlnoci vyrážíme, nad ránem zdřímneme, pak pojíme a popojdeme, večer zas někde chvilku odpočineme a s půlnocí se vrátíme do Prahy. Na první pohled to zní trochu divoce, ale zvládají to i primáni. A pro jistotu jsou vždy vypsány také mírnější varianty - tzn. připojit se lze až v sobotu ráno a návrat je možný již v sobotu večer - prostě podle chuti, počasí a okolností.

Na severovýchod od Prahy je krajina na první pohled možná méně zajímavá, ale za tmy nám to vadit nebude a hned po ránu uvidíme, že i rovinaté Polabí má své kouzlo. V noci budeme silněji vnímat vůně a ticho i různé zvuky - celou tu nezvyklou atmosféru noční přírody. Přes den nás pak přibude a leccos veselého se jistě přihodí. Tentokrát také oprášíme nejstarší českou historii: nejprve přímo v dávném dějišti - Staré Boleslavi a pak u ohně divadelní epizodou o sv.Václavovi. Bude-li čas a chuť, můžeme si zahrát i některou osvědčenou hříčku - Trojnožku, Berlínskou schovávačku nebo Kabílu.

Záleží však hlavně na vás účastnících, jak si tento nevšední podnik užijete a třeba i dotvoříte.

DOPRAVA : Tvrdý odjezd - SO 27/9 0.16 z hl.n. (Vysočany 0.23) do Prahy-Satalic,
sraz 0.00 u pokladen na hl.n., jede se na OPEN Card - s sebou!
Měkčí odjezd - 9.00 od metra B - Českomoravská, sraz do 8.50 na zast. BUS 375, též 9.13 od metra C - Letňany, sraz do 9.00 na zast. (bus 375) ; výstupní zast. Dřevčice (OPEN Card + doplatek u řidiče)
Večerní návrat - 19.06 Českomoravská (možná již 18.06) bus od St.Boleslavi, v Letňanech 18.56 (17.56)
Tvrdý návrat - již neděle 0.01 hl.n. vlakem od Čelákovic (Vysočany ještě SO 23.54)
Jízdné s leg.MHD celkem dle trasy a počtu osob kolem 40 Kč (tvrďáci méně)

TRASA : Satalice - oborou a (divokým) parkem - Vinoř - Jenštejn (zříc.hradu) - vrch Kuchyňka (odpočinek nad ránem) - Popovice (u křížku připojení deňáků /příjezd 9.31 do Dřevčic, popojdou 1,5 km/) - údolím Vinořského potoka - Brandýs n.Lab. (žid.hřbitov a synagoga, gotický kostelík Na vyšším hrádku, terasa zámku, most) - St.Boleslav (svatováclavské památky) - Proboštský rybník (oběd /s ohněm se počítá/, divadlo) - most přes Labe (odpojení deňáků) - les Zelená bouda - Káraný - Čelákovice-Jiřina (vlak); celkem jen cca 32km (10+12+10) - za celý den a s odpočinky se to opravdu zvládne

Troufněte si aspoň na jednu noční část! - letos s tenkým srpkem Měsíce

VÝBAVA: přecejen je třeba počítat s dost kilometry i v terénu (mj.dobré boty+náplasti), zčásti za tmy (spolehlivá baterka+náhr.baterie), možná v chladu a v dešti (pláštěnka či pončo povinné!); pro ranní odpočinek nutný vlastní spacák a karimatka (tráva pod stromy na Kuchyňce); náhradní ponožky doporučeny; mapy KČT č.16,17,36; leg.MHD (bus i vlak), 50Kč + rezerva; jídlo + pití všechno s sebou (mj.něco k opečení), ešus+malý vařič dobrý na ráno (možná i na večer), /skalní koupáči - plavky/

DOTAZY : 251811478 večer, 776153793 (také během akce), 211.cz@centrum.cz

Účastnický příspěvek 20 Kč/os spolu s přihláškou do ST 24/9 v  kab.410, hosté až na srazu

Na krotkou divočinku koncem babího léta se spolu s vámi těší
13.9. 2014 Zdeněk Lauschmann

----------------------------------
Přihláška na Svatováclavskou ČTYŘIADVACÍTKU 27.9. 2014
Jméno a třída :
Telefon:
Trasa (označ ): 0-24h 10-24h 10-18h
Podpis rodičů (prima-tercie) :
 

Zvací dopis:


Kliknutím otevřete větší verzi v pdf.

 

Galerie: