Aktuality

Obrázek k článku Den otevřených dveří a dobročinný Jarmark na AG - středa 14. prosince

Vážení rodiče, milí zájemci o studium na Arcibiskupském gymnáziu, srdečně vás zveme ve středu 14. prosince 2022 do budovy našeho gymnázia na Den otevřených dveří určený především zájemcům o studiu na AG a jejich rodičům a na dobročinný vánoční Jarmark pořádaný již tradičně studenty našeho gymnázia.

Obrázek k článku Sbírka na pomůcky – nová výzva

Na přelomu let 2019 a 2020 pořádala Rada rodičů sbírku, jejíž výtěžek byl použit na nákup výukových pomůcek. Jelikož se akce setkala u rodičů s velkou podporou, rozhodla se ji Rada rodičů uspořádat znovu.

Obrázek k článku Přípravné kurzy z českého jazyka pro uchazeče o studium

3. ledna 2023 nově otvíráme přípravné kurzy z češtiny pro zájemce z 5. tříd, zaměřené na přípravu ke státním i školním přijímacím zkouškám. Kurzy budou probíhat každé úterý a přihlašovat se do nich lze do 22. prosince 2022.

Obrázek k článku Katecheze a mše svatá ve čtvrtek 8.12.

Tento čtvrtek o slavnosti Neposkvrněného početí Panny Marie vás zveme na setkání s absolventem AG a jáhnem Dominikem Fričem.

Obrázek k článku Ukončení podzimního semestru přípravných kurzů z matematiky

Podzimní semestr letošních přípravných kurzů z matematiky skončí 12. hodinou v ÚT 6. 12. 2022. Zimní semestr začne v ÚT 10. 1. 2023 v obvyklých časech.

Obrázek k článku Seminář o psaní SOČ

Vydali jsme se na seminář o SOČ v karlínském DDM

Obrázek k článku  KMD – Utrpení mladého Werthera

„Příteli rozmilý, jak podivné je srdce člověka.“ Takto promlouvá Goethe ústy rozpolceného a vášnivého Werthera ve zdařilé inscenaci v divadle D21. Toho velmi autenticky hraje herec Kryštof Krhovják.

Obrázek k článku Kolem Sušice aneb Železná opona 2.0

Milí studenti prim až septim, pojďte s námi objevovat šumavskou přírodu, zlatokopské cesty, hranici s Bavorskem, která byla za komunismu neprodyšně uzavřena, i zaniklé osady a zkoumat otázku soužití Čechů a Němců v této oblasti. Během zimního putování poznáte vedle Šumavy také spolužáky napříč celým gymnáziem.

Obrázek k článku Společenský večer 2022 - videa, fotografie a dotazník

Milí spolužáci, vážení profesoři, vážení rodiče, připomeňte si s námi díky záznamům předtančení a mnoha fotografiím Společenský večer AG. Prosíme vás také o vyplnění krátkého dotazníku, abychom získali užitečnou zpětnou vazbu.

Obrázek k článku Zápis ze schůze Rady rodičů 31.10.2022

Místo konání: knihovna AG

Obrázek k článku Výsledky sbírky Bílá pastelka

V polovině října se 22 studentů AG aktivně zapojilo do pomoci nevidomým jako dobrovolní prodejci 23. ročníku sbírky Bílá pastelka.

Obrázek k článku Návštěva sexty A na výstavě Pokoje

Dne 15. listopadu jsme se pod vedením paní profesorky Peterkové vydali na výstavu Pokoje - přehlídku mladého umění.

Obrázek k článku BIDS aneb dny otevřených dveří na Technické univerzitě v Chemnitz

Dne 8. 11. 2022 se vydaly čtyři septimánky (7. A) a dvě oktavánky (8. A) na čtyři dny do Německa do Saské Kamenice (Chemnitz) na takzvaný Schnupperwoche...

Obrázek k článku Septima A v Římě

Přečtěte si poutavý článek septimánů, kteří na přelomu října a listopadu ve společnosti profesorů AG K. Mikulky a J. Linky a kapucína C. Komosného navštívili mnohé křesťanské i antické památky.

Obrázek k článku Červená středa - den pronásledovaných pro víru

Červená středa 23. listopadu 2022 - den připomínky všech, kdo jsou ve světě pronásledováni pro své náboženské přesvědčení.

Odebírat rss: Zdroj pro titulní stránku