Zpívání na schodech

Tradice této naší originální ágéčkovské hudební činnosti se zrodila na podzim 1998, kdy z rozvrhových důvodů nemohl pokračovat pěvecký sbor ustavený v předešlém školním roce. Chuť do práce tu ale zůstala, a tak ti nadšenci za pár hlavních přestávek něco kratšího nacvičili a pak - také o hlavní přestávce - to zazpívali všem, kteří přišli na schodiště poslouchat. Ohlas byl hřejivý, takže se totéž za nějaký čas opakovalo - se stejným úspěchem. 

Během dalších let se ustálilo dvojí zpívání ročně: podzimní - adventní a pak jarní - povelikonoční. Zpěváků bývá kolem 25 a skladby 2-3, občas i náročné vícehlasy à capella, ale také rytmické kytarovky. Podle potřeby se přidávají smyčcové i dechové nástroje a mezi vybranými skladbami je vždy aspoň jedna, ke které se mohou připojit úplně všichni shromáždění. 

Zpívání na schodech se tak na AG stalo hezkou chvílí společně prožívané radosti.

Články k tématu Zpívání na schodech

36. Zpívání na schodech ve čtvrtek 27. 4. 2017 začalo méně tradičně – kánonem Jubilate Deo.

Ve čtvrtek 1. prosince 2016 dopoledne se budova AG rozezněla smyčci, trubkami i lidskými hlasy.

Co nás spojuje?

Ve středu 15. dubna 2015 jsme měli opět možnost si o velké přestávce zazpívat na schodech. Sešlo se nás opravdu hodně ...

A co se zpívalo letos? Podzim 2012 - (28.): Oči všech se upírají a Celé věky čekaly ;

jaro 2013 - (29.): kánon Shalom chaverim a Divné to věci dnes .

Na shledanou na podzim - při jubilejním 30. Zpívání na schodech AG! Zdeněk Lauschmann

Malé ohlédnutí za předvánočním týdnem

Poslední úplný týden před Vánocemi byl jako obvykle velmi rušný. Dobré věci nemají zapadnout, a tak následující tři odstavečky připomenou aspoň část toho, co se průběžně na AG děje a daří.

Již tradiční akce naší školy, která v adventní čas pohladí po duší a potěší srdce, navodila i letos příjemnou předvánoční atmosféru nejen na 20 minut velké přestávky. Zpěváci a hudebníci z řad našich studentů z různých ročníků i pár kantorů v čele s hlavním organizátorem a dirigentem prof. Z. Lauschmannem zazpívali a zahráli tři vánoční písně, z nichž při poslední s příznačným názvem Čas radosti, veselosti se radostně přidalo početné žákovské i učitelské publikum na schodech. Děkujeme!

Ve čtvrtek o velké přestávce proběhlo před sborovnou tradiční jarní Zpívání na schodech, tentokrát i s nástroji.

Kalendářní rok kvapí ku svému konci, adventu je nakrátku a všechno dění jako by vrcholilo! Na všech stranách skládáme počet z plnění svých povinností, my ženy nejen v pracovní a duchovní oblasti, ale i v rodinách. Právě na tomto poli nejedna z nás běží z posledních sil a nabírá dech, aby za pár dní důstojně doběhla do cílové rovinky a hned poté nastoupila do dalšího kola. S láskou, klidem, v duševní pohodě. Proč tedy nevyužít milých nabídek k zastavení, posile a předvánoční radosti?

Zpívání na schodech
Zpívání u Adventního věnce

Stránky