Seznam kroužků

2020/2021

Tento kroužek vám umožní osahat si 3D tisk. Ať už jste úplní začátečníci, či pokročilí designeři 3D modelů, kroužek se vám přizpůsobí, abyste stále více a více prohlubovali své znalosti a dovednosti. 

Kroužek je spíše určený pro studenty vyššího gymnázia. Jste-li ale z nižšího ročníku, nebojte se přihlásit. Touha po poznání je důležitější než současné znalosti.

Ptáte se, co vám kroužek může dát? Tomu se meze nekladou. Rozhodně půjde o základy programování, operace s 3D tiskárnou a jednoduché i složitější techniky trojrozměrného modelování objektů.

2020/2021

Přijďte získat dobrou kondici při DANCE  AEROBICU a posílit ochablé svalstvo!

Přirozenou formou budeme rozvíjet vnímání hudby a všechny pohybové schopnosti (tančíme, používáme obruče, švihadla, míče, ...). Zaměříme se na správné držení těla a tvarování postavy (závěr lekce probíhá v posilovně). Vaše nápady i hudba jsou vítány!

2020/2021

Podívejte se teleskopem na Mars. Zveme všechny zájemce o pozorování nebeských těles i každého, koho zajímá, jak funguje svět na Zemi i mimo ni.

Společné foto u rybníka.
2020/2021

Všechny zájemce o živou přírodu a její poznávání zveme na biologický kroužek! Zajímají vás zvířata, rostliny, houby i další živé organismy? Chodíte rádi ven? Baví vás přemýšlet o tom, co vidíte a chcete se o fungování živé přírody dozvědět víc? Pak je tu biologický kroužek právě pro vás.

2020/2021

Zveme studenty nižšího gymnázia AG do kouzelného světa chemie, která může být krásná, barevná, voňavá, zábavná a zajímavá. Chemii dýcháme, ráno si s ní zaléváme čaj, čistíme si s ní zuby, dokonce se do ní i oblékáme! Bez chemie by to zkrátka nešlo.

Během kroužku se seznámíte s chemickou laboratoří. Někdy to bude během kroužku vonět, šumět, měnit barvy, nebo třeba chvíli i hořet. V laboratoři si vyčarujeme několik zajímavých pokusů, které nám otevřou dveře do dalšího vnímání chemie jako takové. Pokud to bude možné, podíváme se na nějakou zajímavou přednášku na Akademii věd, nebo se vypravíme na exkurzi na VŠCHT.

2020/2021

Kroužek Extra English je zaměřen na opakování a rozšíření rozličných gramatických struktur, upevnění slovní zásoby a rozvoj receptivních i produktivních dovedností. Kurz je brán jako podpora a doplněk školní výuky Aj a je přednostně vytvořen pro ty studenty, kteří se necítí v regulérních hodinách Ag komfortně.
Přijďte zvolnit, procvičit si záludné věci z hodiny a zjistit, že angličtina je vlastně fajn. Kroužek bude probíhat dvakrát týdně pravděpodobně v nultých hodinách.

2020/2021

Vyvětrejte hlavu s hokejkou a míčem. Naučíte se základní herní systémy a příjemně se unavíte v kolektivu dalších hráčů.

2020/2021

Každý z nás chce být užitečný druhým, proto bych ráda letos vyrobila s dětmi nějaké knížky pro děti, které nevidí. Použijeme známý text (pohádku, povídku, báseň) nebo si vytvoříme text vlastní a pak nalepíme, přišijeme,... hmatné obrázky z různých materiálů. Všichni si zkusíme psát Braillovým písmem. Nejlepší knížky (to je všechny dokončené) pošleme do soutěže,aby sloužily dětem. Na takto vzniklé knížky se můžete podívat na http://www.tactus.wz.cz/.

2020/2021

Chcete si zahrát nějakou písničku nebo se blýsknout hrou na hudební nástroj? Klavír má klávesy a tak je, na rozdíl třeba od houslí, na první pohled jasné, kam ten prst položit. Takže přidáte trochu talentu, volného času a dráha virtuosa může začít.

2020/2021

Chcete si zahrát nějakou písničku nebo se blýsknout hrou na hudební nástroj? Klavír má klávesy a tak je, na rozdíl třeba od houslí, na první pohled jasné, kam ten prst položit. Takže přidáte trochu talentu, volného času a dráha virtuosa může začít.

2020/2021

Are you interested in exploring the history of English language?

2020/2021

Hlavním cílem kurzů, které nabízíme, je shrnutí a upevnění učiva ZŠ. Po dobrých zkušenostech z minulých let dělíme náplň kurzů do dvou prakticky nezávislých semestrů. Více viz www.arcig.cz/clanky/2017/pripravne-kurzy-z-matematiky-pro-zajemce-z-5-trid.

2020/2021

Nabízím kroužek pro pokročilé volejbalistky, které navštěvují kroužek již několik let.

Počet účastníků omezen – max. 14. Pokud se přihlásí všichni loňští účastníci, je kroužek již naplněn.

Předpokládaný čas kroužku bude ve středu 15-16.30.

Kroužek povede Mgr. Jana Chloupková.

2020/2021

Odbíjená neboli volejbal je nejpoužívanější kolektivní sport dospělých.

Nabízím kroužek odbíjené, kde se naučíte základy herních činností, obratnosti s míčem a základy herních činností (odbíjení vrchem - pinkání, odbíjení spodem - bagr, údery jednoruč - lob, drajv a smeč, podání spodem a vrchem). Až to budeme alespoň trochu umět, zahrajeme si vlastní hru, třeba s pozměněnými pravidly a na menším hřišti.

Kroužek funguje na AG již několik let. Předpokládaný čas kroužku bude jedno odpoledne 60 minut, (PO,ÚT nebo ČT), upřesníme až podle rozvrhu v září.

2020/2021

V rámci kroužku budeme objevovat nové výtvarné i grafické techniky, vyzkoušíme si tisk z koláže, ze šablony, razítkový tisk, linoryt, monotyp. Budeme vytvářet výtvarné experimenty, pracovat s meotarem, fotit přes šablonu. Ale nevynecháme ani keramiku a klasické malířské techniky. Kroužek bude v pondělí 14:00-15:30

2020/2021

Ovládáte hudební nástroj nebo rádi zpíváte? Máte možnost uplatnit své dovednosti ve školním tělese. Kromě pravidelných středečních zkoušek se můžete těšit i na soustředění, zahraniční zájezd, adventní, tříkrálový, velikonoční a další koncerty a společné hudební zážitky.

Více informací:

2020/2021

Zajímá vás věda? Máte rádi výzvy? Jste do něčeho tzv. zažraní a chtěli byste poznat podobně naložené vrstevníky? Pak hledáte právě SOČ, neboli Středoškolksou odbornou činnost!

Jak ale na věc, koho kontaktovat a kde hledat informace? Jak se vyznat v termínech a nic neprošvihnout? To vše se dozvíte tady! Soč je zajímavě využitý čas, kdy se naučíte spoustu věcí a poznáte skvělé lidi. Ráda vás touto aktivitou provedu a zajistím kontakt, který se vám bude odborně věnovat. 

 

Pro koho? sexty, septimy a oktávy

2020/2021

Přijďte si nezávazně pinknout a zlepšit tak své ping-pongové schopnosti. Cílem kroužku je odreagovat se a bavit se. Je však také možné trénovat konkrétní údery a cíleně se tak zlepšovat.

2020/2021

Nabídka turistiky a dalších akcí, organizovaných v rámci Školního klubu a DDM panem profesorem Lauschmannem. Všechny akce jsou otevřeny i přátelům AG!

2020/2021

Zajímá Vás jak varhany fungují a jak se na ně hraje? Tak ovládněte tento královský nástroj! Dozvíte se, jak se varhany v průběhu dějin odlišovaly a jak se měnil zvukový ideál varhan. Získáte základy pro doprovod liturgie, naučíte se jak improvizovat. Jak hrát nejen rukama, ale i nohama. Také se dozvíte jaký výběr a kombinace rejstříků jsou vhodné pro různé typy skladeb. Varhanní kroužek je vhodný pro ty, kteří už mají základní znalosti na klávesový nástroj, ale přihlásit se může i úplný začátečník. Výuka probíhá v aule školy, kde jsou digitální dvoumanuálové varhany.

2020/2021

Poznáte příjemné a přátelské prostředí a pocit, který Vás bude motivovat k tvůrčí činnosti a práci sami na sobě. Společně si vyzkoušíme různé výtvarné techniky, které si osvojíte. Cílem je, abyste měli radost z tvůrčí práce a cítili se dobře.