Seznam kroužků

2018/2019

3D modelování a tisk tě seznámí s principem fungování 3D tiskárny, s programy pro návrhy trojrozměrných objektů a se samotným 3D tiskem. Baví tě experimentovat, něco navrhovat a vytvářet? Přijď na kroužek a začni tvořit! Vše co si namodeluješ a vytiskneš, ať už to budou dárky, pomůcky nebo jiné věcičky, budou jen tvoje.

2018/2019

Přijďte získat dobrou kondici při DANCE  AEROBICU a posílit ochablé svalstvo!

Přirozenou formou budeme rozvíjet vnímání hudby a všechny pohybové schopnosti (tančíme, používáme obruče, švihadla, míče, ...). Zaměříme se na správné držení těla a tvarování postavy (závěr lekce probíhá v posilovně). Vaše nápady i hudba jsou vítány!

2018/2019

Pozorujeme Měsíc, planety, mlhoviny, hvězdokupy, galaxie a dvojhvězdy. V letních měsících i Slunce. V případě nepříznivého počasí používáme Internet, DVD a software "Starry Night" (planetárium).

Společné foto u rybníka.
2018/2019

Všechny zájemce o živou přírodu a její poznávání zveme na biologický kroužek! Zajímají vás zvířata, rostliny, houby i další živé organismy? Chodíte rádi ven? Baví vás přemýšlet o tom, co vidíte a chcete se o fungování živé přírody dozvědět víc? Pak je tu biologický kroužek právě pro vás.

2018/2019

Jedná se o dvouletý přípravný kurs ke složení mezinárodní jazykové zkoušky CAE.

2018/2019

“Bude to nefalšovaný francouzský drama.” / « Un drame français, un vrai de vrai ! » Dá se propojit dramaťák a francouzština? No jejej, co by ne! Hrajme si, tvořme, sněme a čtěme příběhy - francouzsky a rukama nohama.

2018/2019

Extra English je určen pro studenty primy, kteří potřebují procvičovat výslovnost, slovní zásobu, gramatiku a získat jazykovou pohotovost. Budeme pracovat s textem, procvičovat gramatiku, rozšiřovat slovní zásobu, popisovat obrázky, nacvičovat ve dvojicích dialogy a ve skupinkách krátké skeče.

2018/2019

Jedná se o dvouletý přípravný kurs ke složení mezinárodní jazykové zkoušky FCE

2018/2019

Vyvětrejte hlavu s hokejkou a míčem. Naučíte se základní herní systémy a příjemně se unavíte v kolektivu dalších hráčů.

2018/2019

Nabízíme kroužek pro pokročilé fotbalisty, kteří jsou schopni kvalitní technické hry na malém prostoru naší velké tělocvičny. Počet účastníků omezen – max. 12.

2018/2019

Zveme vás na první ročník geologického kroužku na AG. Budeme objevovat fungování a stavbu planety Země a jejích částí. To vše bez čtení učebnic, ale především pomocí prezentací, krátkých filmů, pokusů a výletů jak do muzeí, tak do přírody. Těšit se můžete například na rýžování zlata na Vltavě, výlety např. na Barrandov, do Českého ráje, do Koněpruských jeskyň, v případě zájmu možné též vyzkoušení práce s mikroskopy či ukázka geochemických laboratoří. Mnoho zábavy a zážitků je zaručeno. Pojďte do toho s námi!

2018/2019

Každý z nás chce být užitečný druhým, proto bych ráda letos vyrobila s dětmi nějaké knížky pro děti, které nevidí. Použijeme známý text (pohádku, povídku, báseň) nebo si vytvoříme text vlastní a pak nalepíme, přišijeme,... hmatné obrázky z různých materiálů. Všichni si zkusíme psát Braillovým písmem. Nejlepší knížky (to je všechny dokončené) pošleme do soutěže,aby sloužily dětem. Na takto vzniklé knížky se můžete podívat na http://www.tactus.wz.cz/.

2018/2019

Chcete si zahrát nějakou písničku nebo se blýsknout hrou na hudební nástroj? Klavír má klávesy a tak je, na rozdíl třeba od houslí, na první pohled jasné, kam ten prst položit. Takže přidáte trochu talentu, volného času a dráha virtuosa může začít.

2018/2019

Vážení přátelé Klubu mladých diváků, zveme Vás do nové divadelní sezóny.

2018/2019

Pokud si chcete v životě přečíst alespoň jednu pořádnou knihu, naučte se latinsky. S latinou můžete začít nebo pokračovat v našem kroužku. Vedle gramatiky, slovíček a překládání se budeme věnovat i písním, básním a nápisům, rukopisům a písmu, pečetím a pergamenům, iluminovaným kodexům i literatuře. Budeme společně ze všech sil pěstovat to, čemu se jedním slovem říká Latïnitäs, tedy latinská vzdělanost.

2018/2019

Hlavním cílem kurzů, které nabízíme, je shrnutí a upevnění učiva ZŠ. Po dobrých zkušenostech z minulých let dělíme náplň kurzů do dvou prakticky nezávislých semestrů. Více viz www.arcig.cz/clanky/2017/pripravne-kurzy-z-matematiky-pro-zajemce-z-5-trid.

2018/2019

Zahrajte si nejpoužívanější kolektivní sport dospělých. Při hře odbíjené neboli volejbalu potřebujete několik základních herních činností (odbíjení vrchem - pinkání, odbíjení spodem - bagr, údery jednoruč - lob, drajv a smeč, podání spodem a vrchem) a pak už si můžete zahrát i vlastní hru, třeba i s pozměněnými pravidly a na menším hřišti. Kroužek bude probíhat v ÚT a ST odpoledne, vždy 45 minut, upřesníme až podle rozvrhu v září.

2018/2019

Ovládáte hudební nástroj nebo rádi zpíváte? Máte možnost uplatnit své dovednosti ve školním tělese. Kromě pravidelných středečních zkoušek se můžete těšit i na soustředění, zahraniční zájezd, adventní, tříkrálový, velikonoční a další koncerty a společné hudební zážitky.

Více informací:

https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/4/48/Qwerty_cz.svg/799px-Qwerty_cz.svg.png
2018/2019

Nebaví tě, jak pomalu píšeš dvěma prsty na klávesnici? Chceš umět psát bez dívání, bez chyb a rychle? Přihlas se do kroužku Psaní všemi deseti. Postupně se naučíš s pomocí speciálního programu psát všemi prsty na rukou, aniž bys nad tím musel/a přemýšlet. Uvolní se ti kapacita na přemýšlení o obsahu textu, zvýšíš svoje pracovní tempo a ušetříš mnoho času. Tvé oči navíc nebudou tak unavené z přeostřování mezi klávesnicí a monitorem.

2018/2019

Můžete se těšit na návštěvu objektů, jako jsou Strahov, Břevnov, Bílá Hora, Týnský chrám, kostel sv. Jiljí, kostel Nejsvětějšího srdce Páně atd. Kroužek je určen pro studenty všech ročníků AG. Předběžné termíny jsou 12.10.,16.11., 18.1., 8.2., 15.3., 17.5. a 21.6. Vždy v pátek ve 14:00.

2018/2019

Máte rádi pohyb a sport, chcete se naučit nové druhy sportovních her, i méně známých? Chcete se naučit hry různých zemí a kontinentů? Chcete poznat hru „malý bůh války“, co byla hra „pok-a-tok“ Mayů, jakou hru hráli Jawalapitiové, co je hra „kubb“, jaké sportovní hry hráli naši předkové a jaké sportovní hry se hrají dnes? Máte rádi rychlost, dynamiku a prožitek ze hry? Pak je kroužek Sportovní hry právě pro vás!

2018/2019

Chceš se odreagovat a prožít radost ze společného sportovního výkonu? Neformální kamarádské setkání s tenisovou pálkou v ruce, trochu legrace?

2018/2019

Nabídka turistiky a dalších akcí, organizovaných v rámci Školního klubu a DDM panem profesorem Lauschmannem. Všechny akce jsou otevřeny i přátelům AG!

2018/2019

Zveme studenty nižšího gymnázia AG do světa chemie. Chemie může být krásná, barevná, voňavá, zábavná a zajímavá. Chemii dýcháme, ráno si s ní zaléváme čaj, čistíme si s ní zuby, dokonce se do ní i oblékáme! Bez chemie by to zkrátka nešlo.
Během kroužku se seznámíte s chemickou laboratoří. Někdy to bude během kroužku vonět, jindy šumět, měnit barvy, nebo třeba chvíli i hořet. Vystopujeme některé složky v potravinách, vyrobíme si vlastní pH metr, vyvineme kyslík a zvládneme spoustu dalších pokusů. Pokud to bude možné, podíváme se na nějakou zajímavou přednášku na Akademii věd, nebo se vypravíme na exkurzi na VŠCHT.

2018/2019

Hra s létajícím diskem už není u nás na škole žádnou novinkou. Přijď ať už tuto hru znáš nebo o ní slyšíš poprvé. Naučíš se házet a chytat disk. Poznáš pravidla a zahraješ si jednu z nejférovějších her, která existuje. Pokud rád soutěžíš, můžeš se těšit i na mimoškolní turnaje a to například na Středoškolskou ligu anebo Pražskou amatérskou ultimate frisbee ligu. Kromě Ultimate frisbee si v zimně užijeme i jiné míčové sporty. Tak neváhej a přijď, čím víc nás bude tím větší zábavu si užijeme.

2018/2019

Ovládněte královský nástroj. Očekává se, že přijdete se základní znalostí hry na klávesový nástroj, ale poradíme si i s úplnými začátečníky. Nebudeme hrát jen podle not, ale neučíte se vnímat harmonii, improvizovat a vytvářet vlastní melodie a získáte základy doprovodu bohoslužeb. Také se dozvíte, jak se staví varhany, jak se proměňovaly v průběhu dějin, poslechneme si významná varhanní díla a varhany vám prostě zalezou pod kůži.

2018/2019

Poznáte příjemné a přátelské prostředí a pocit, který Vás bude motivovat k tvůrčí činnosti a práci sami na sobě. Společně si vyzkoušíme různé výtvarné techniky, které si osvojíte. Cílem je, abyste měli radost z tvůrčí práce a cítili se dobře.

https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/f/fb/Scratch_2.0_Screen_Hello_World.png/640px-Scratch_2.0_Screen_Hello_World.png
2018/2019

Na to začít se učit programovat není nikdy brzo. Začni se s námi a poznej základy programování ve Scratchi a vytvoř si například vlastní matematické programy, animace s příběhem nebo si naprogramuj svojí první hru.

2018/2019

Objev v sobě vášeň pro film! Na kroužek Žijeme filmem! se může přihlásit opravdu kdokoliv! Koluje ti v žilách krev Stevena Spielberga, a už se nemůžeš dočkat, až se posadíš za kameru? Sedíš každý den dlouho u počítače, a chtěl/a bys tento čas trávit nad střihovým programem? Nebo prostě miluješ filmy, a chceš si o nich povídat s dalšími nadšenci? Neváhej a přihlas se!

2018/2019

Chcete si zahrát s kamarády na táboře, nejlépe večer u ohně? Vozit s sebou zobcovou flétnu je velmi jednoduché, a když se přidáte ke kytaře, písničky hned zazní mnohem barvitěji. Zobcová flétna je snad nejsnazší nástroj, počítáme jak s úplnými začátečníky, tak i s mírně pokročilými.