Seznam kroužků

2017/2018

3D modelování a tisk tě seznámí s principem fungování 3D tiskárny, s programy pro návrhy trojrozměrných objektů a se samotným 3D tiskem. Baví tě experimentovat, něco navrhovat a vytvářet? Přijď na kroužek a začni tvořit! Vše co si namodeluješ a vytiskneš, ať už to budou dárky, pomůcky nebo jiné věcičky, budou jen tvoje.

2017/2018

Přijďte získat dobrou kondici při DANCE  AEROBICU a posílit ochablé svalstvo!

Přirozenou formou budeme rozvíjet vnímání hudby a všechny pohybové schopnosti (tančíme, používáme obruče, švihadla, míče, ...). Zaměříme se na správné držení těla a tvarování postavy (závěr lekce probíhá v posilovně). Vaše nápady i hudba jsou vítány!

2017/2018

Pozorujeme Měsíc, planety, mlhoviny, hvězdokupy, galaxie a dvojhvězdy. V letních měsících i Slunce. V případě nepříznivého počasí používáme Internet, DVD a software "Starry Night" (planetárium).

2017/2018

Baví tě kolektivní hry? Přijď se zlepšit v basketbalu a naučit se Ultimate frisbee. Budeme házet, chytat, běhat a střílet nejen s míčem, ale i s létajícím diskem. Udržíš si tělo ve formě, bez zkrácených či ochablých svalů. Cílem bude ovládnout pravidla a základní dovednosti z obou sportů a užít si kvalitní hru.

Juncus effusus aerenchym fluorescenční mikroskop
2017/2018

Všechny zájemce o živou přírodu a její poznávání zveme na biologický kroužek! Zajímají vás zvířata, rostliny, houby i další živé organismy? Chodíte rádi ven? Baví vás přemýšlet o tom, co vidíte a chcete se o fungování živé přírody dozvědět víc? Pak je tu biologický kroužek právě pro vás.

2017/2018

Jedná se o dvouletý přípravný kurs ke složení mezinárodní jazykové zkoušky CAE.

2017/2018

Jak vyjádříte radost, touhu po dobrodružství, hrůzy války, holokaustu a svých niterných zápasů?

2017/2018

Co dělá hrdinu hrdinou? Proč zrovna král Artuš? Co je zač umělec a proč? Jaká je role žen v umění?

2017/2018

Jedná se o dvouletý přípravný kurs ke složení mezinárodní jazykové zkoušky FCE

2017/2018

Vyvětrejte hlavu s hokejkou a míčem. Naučíte se základní herní systémy a příjemně se unavíte v kolektivu dalších hráčů.

2017/2018

Nabízíme kroužek pro pokročilé fotbalisty, kteří jsou schopni kvalitní technické hry na malém prostoru naší velké tělocvičny. Počet účastníků omezen – max. 12.

2017/2018

Chcete si zahrát nějakou písničku nebo se blýsknout hrou na hudební nástroj? Klavír má klávesy a tak je, na rozdíl třeba od houslí, na první pohled jasné, kam ten prst položit. Takže přidáte trochu talentu, volného času a dráha virtuosa může začít. Pondělní odpoledne bude prostor pro 5 zájemců. 

2017/2018

Zveme studenty kvart až oktáv AG do divadla spolu s Klubem mladého diváka. Jde o šest divadelních představení, které zajišťujeme od listopadu do dubna, a to ve dnech pondělí až čtvrtek.

2017/2018

Pokud si chcete v životě přečíst alespoň jednu pořádnou knihu, naučte se latinsky. S latinou můžete začít nebo pokračovat v našem kroužku. Vedle gramatiky, slovíček a překládání se budeme věnovat i písním, básním a nápisům, rukopisům a písmu, pečetím a pergamenům, iluminovaným kodexům i literatuře. Budeme společně ze všech sil pěstovat to, čemu se jedním slovem říká Latïnitäs, tedy latinská vzdělanost.

2017/2018

Hlavním cílem kurzů, které nabízíme, je shrnutí a upevnění učiva ZŠ. Po dobrých zkušenostech z minulých let dělíme náplň kurzů do dvou prakticky nezávislých semestrů. Více viz www.arcig.cz/clanky/2017/pripravne-kurzy-z-matematiky-pro-zajemce-z-5-trid.

2017/2018

Zahrajte si nejpoužívanější kolektivní sport dospělých. Při hře odbíjené neboli volejbalu potřebujete několik základních herních činností (odbíjení vrchem - pinkání, odbíjení spodem - bagr, údery jednoruč - lob, drajv a smeč, podání spodem a vrchem) a pak už si můžete zahrát i vlastní hru, třeba i s pozměněnými pravidly a na menším hřišti. Kroužek bude probíhat v ÚT a ST odpoledne, vždy 45 minut, upřesníme až podle rozvrhu v září.

2017/2018

Ovládáte hudební nástroj nebo rádi zpíváte? Máte možnost uplatnit své dovednosti ve školním tělese. Kromě pravidelných středečních zkoušek se můžete těšit i na soustředění, zahraniční zájezd, adventní, tříkrálový, velikonoční a další koncerty a společné hudební zážitky.

Více informací:

2017/2018

Proč nás současné umění často šokuje?
Jak souvisí nedokonalost lidského oka se zrodem filmu?
Jak může někdo vydávat za umělecké dílo svůj vlastní dech?

2017/2018

Nebaví tě, jak pomalu píšeš dvěma prsty na klávesnici? Chceš umět psát bez dívání, bez chyb a rychle? Přihlas se do kroužku Psaní všemi deseti. Postupně se naučíš s pomocí speciálního programu psát všemi prsty na rukou, aniž bys nad tím musel/a přemýšlet. Uvolní se ti kapacita na přemýšlení o obsahu textu, zvýšíš svoje pracovní tempo a ušetříš mnoho času. Tvé oči navíc nebudou tak unavené z přeostřování mezi klávesnicí a monitorem.

2017/2018

Jednou za měsíc navštívíme vybrané místo v Praze, které je zajímavé nábožensky, historicky, architektonicky a umělecky. A ze všech tří pohledů bychom se na to místo podívali. Můžete se těšit na návštěvu objektů, jako jsou Strahov, Břevnov, Bílá Hora, Týnský chrám, kostel sv. Jiljí, kostel Nejsvětějšího srdce Páně atd.

2017/2018

Chceš se odreagovat a prožít radost ze společného sportovního výkonu? Neformální kamarádské setkání s tenisovou pálkou v ruce, trochu legrace?

2017/2018

Vyjádřete to pohybem. Endorfiny a radost z pohybu jdou ruku v ruce a jste-li v kvartě až septimě, tak můžete vyzkoušet sportovní kroužek na pomezí tance.

2017/2018

Nabídka turistiky a dalších akcí, organizovaných v rámci Školního klubu a DDM panem profesorem Lauschmannem. Všechny akce jsou otevřeny i přátelům AG!

2017/2018

Ovládněte královský nástroj. Očekává se, že přijdete se základní znalostí hry na klávesový nástroj, ale poradíme si i s úplnými začátečníky. Nebudeme hrát jen podle not, ale neučíte se vnímat harmonii, improvizovat a vytvářet vlastní melodie a získáte základy doprovodu bohoslužeb. Také se dozvíte, jak se staví varhany, jak se proměňovaly v průběhu dějin, poslechneme si významná varhanní díla a varhany vám prostě zalezou pod kůži.

2017/2018

Poznáte příjemné a přátelské prostředí a pocit, který Vás bude motivovat k tvůrčí činnosti a práci sami na sobě. Společně si vyzkoušíme různé výtvarné techniky, které si osvojíte. Cílem je, abyste měli radost z tvůrčí práce a cítili se dobře.