Florbalový turnaj vyššího gymnázia 19.12.2017

Téma:

-Hráči: 1 brankář (bez hokejky, s helmou) + 1 náhradník + do max. 9 hráčů do pole. Střídá se klasicky během hry, hraje se 3 + 1 na 3 + 1. Porušení počtu hráčů na hřišti se trestá vyloučením na 1 minutu.

-Bodování: vítězství = 3 body, remíza = 1 bod

-Hrací doba je 2 x 7 minut ve skupinách a 2 x 8 minut v nadstavbě. Čas se nestopuje. Přestávka mezi poločasy je 1 minuta, v nadstavbě 2 minuty.

-Při včasném nenastoupení alespoň 4 hráčů na hřiště následuje kontumační prohra 0:5 (tolerance 2 minuty)

-Při stejném počtu bodů ve skupině rozhoduje rozdíl vstřelených a obdržených gólů, v případě shody vzájemný zápas. V nadstavbové části se po nerozhodném výsledku uskuteční nájezdy (3 série, pak rychlá smrt)

-Po gólu následuje buly, po přestupku či vypadnutí míčku ze hřiště rozehrává hráč co nejblíže místu přestupku po zapískání rozhodčího

-Po nedovoleném bránění ve skórování následuje nájezd. Ten může provést jakýkoli hráč z týmu

-Po vážném přestupku (krosček, nesportovní chování, hra hlavou ve výskoku, atd.) následuje vyloučení hráče na 1 minutu

-Rozhodčí může hráče vyloučit ze zápasu při opakovaném přestupování pravidel či velmi hrubém faulu, rovněž při nerespektování rozhodčího